Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Volvo očakáva ďalší rekordný rok

Volvo sa už vlani mohlo tešiť z rekordného predaja. Úspešná prvá polovica tohto roka naznačuje, že tento rekord nebude mať dlhé trvanie a Volvo ho pokorí už tento rok.
09.07.2018 / TASR

Automobilka Volvo Cars predala v 1. polroku rekordných viac než 317 600 vozidiel. Výsledok za prvých šesť mesiacov tak švédsku firmu nasmeroval k ďalšiemu rekordnému roku po roku 2017, keď spoločnosť predala vyše 571 000 áut.

Automobilka koncom tohto týždňa oznámila, že za šesť mesiacov predala 317 639 vozidiel. V porovnaní s 1. polrokom minulého roka to znamená rast o 14,4 percenta. To signalizuje, že za celý rok by firma mala prekonať rekordný predaj z roku 2017, ktorý predstavoval 571 577 vozidiel.

K výsledku za 1. polrok prispeli všetky kľúčové trhy spoločnosti, Čína, USA aj Európa. V Číne vzrástol predaj medziročne o 18,4 percenta a v USA sa predaj zvýšil o 39,6 percenta.

Rast zaznamenala spoločnosť aj na európskom trhu, aj keď nie taký výrazný. V porovnaní s 1. polrokom 2017 sa predaj áut švédskej firmy zvýšil o 5,7 percenta. Celkovo však v Európe predáva spoločnosť najviac áut a takmer šesťpercentný rast predaja zvýšil počet predaných vozidiel na 164 480. Predaj v Číne dosiahol 61 480 vozidiel a v USA 47 622 áut.

(TASR)


Najnovšie články
Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?

Najdostupnejší model je vybavený obdobnou technikou ako o stupeň vyšší exemplár, zrýchlenie na stovku je vecou 4,9 sekundy.

Mercedes-AMG: Pribudol základ GT 43

Na parížskom autosalóne pravdepodobne spoznáme štúdiu, ktorá bude evokovať ikonický typ 504. Prinesie retro štýl s modernými prvkami.

Peugeot chystá  reinkarnáciu kupé 504

Tretia generácia terénneho stroja známeho ako KLTV evokuje ikonický Hummer, poháňa ju turbodiesel s výkonom 165 kW (225 k).

Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×