Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Najhonosnejšie SUV Audi a Cayenne Coupé

KLEBETY TÝŽDŇA Hyundai chystá sériovú verziu konceptu Grandmaster, Mercedes-Benz triedy X možno dostane osemvalec a Volkswagen Beetle sa asi zmení na päťdverový elektromobil.
8 4 príspevky 08.07.2018 / Marek Pokrývka

Luxusný obor Audi a omladený rad 7

Audi nedávno predstavilo dlho očakávaný typ Q8, ktorý je najnovším produktom bratislavskej fabriky. Oproti technicky spriaznenej kvé-sedmičke je dynamickejšie štylizovaný a zároveň luxusnejší. Šéfdizajnér značky Marc Lichte však nevylúčil, že v budúcnosti automobilka pripraví najhonosnejšie SUV označené deviatkou. Šlo by o obra zameraného prioritne na komfort pasažierov. Zatiaľ ale nie je jasné, či Audi Q9 skutočne dostane zelenú.

Typ Q8 možno nezostane dlho najdrahším SUV značky 8 fotografií v galérii Typ Q8 možno nezostane dlho najdrahším SUV značky Zdroj: Audi

BMW začalo testovať omladenú verziu svojej vlajkovej lode. Jej prototypy síce maskuje, no kamufláž neprekryla viacero podstatných rysov. Sedmička sa evidentne dizajnovo vydá obdobným smerom ako najnovšie bavorské SUV. V prvom rade to znamená štíhlejšie diódové svetlomety, ktorým bude robiť spoločnosť obrovská maska chladiča. Ľadvinky majú byť podstatne mohutnejšie než doposiaľ. Okrem toho sa očakáva uvedenie silnejších motorov, vyšší výkon asi dostanú šesť- i osemvalcové modely mníchovskej limuzíny.

Najväčšie SUV Hyundai a Aventador SVJ

Hyundai plánuje pokračovať v expanzii svojho športovo-úžitkového portfólia. Podľa zákulisných zdrojov pripravuje najväčšie vozidlo tejto kategórie, ktoré bude vychádzať z konceptu HDC-2 Grandmaster a ubytuje až osem členov posádky. V sériovej forme sa údajne má volať Palisade. Pod jeho plechmi asi bude rovnaká technika, aká vytvorí aj základ koncernového brata Kia Telluride. Očakávať môžeme uvedenie 2,2-litrového naftového štvorvalca i benzínového motora V6 s objemom 3,3 litra. Spomína sa tiež plug-in hybrid, do predaja bude asi uvedený neskôr. Premiéra mohutného SUV sa môže odohrať na budúcoročnom januárovom autosalóne v Detroite.

Z tejto štúdie odvodí kórejská firma sériový produkt 8 fotografií v galérii Z tejto štúdie odvodí kórejská firma sériový produkt Zdroj: Hyundai

Lamborghini pokračuje v ostrých skúškach modelu Aventador SVJ. Už dlhšie sa pošuškáva, že ním chce získať späť rekord na Nordschleife. Na čerstvých záberoch zo Zeleného pekla vyzerá dvanásťvalcový býk skutočne rýchlo. Nie je vylúčené, že aktuálny rekord Porsche 911 GT2 RS s hodnotou 6 minút a 47 sekúnd získa. Podľa neoverených správ ho už o dve sekundy prekonal. Oproti svojmu predchodcovi s prívlastkom SV má tento superšport mať nielen nižšiu hmotnosť, ale tiež vyšší výkon. Hovorí sa o hodnote presahujúcej osemsto konských síl. Chýbať nebude systém so skratkou ALA, teda bodykit s aktívnymi aerodynamickými prvkami.

Osemvalcová trieda X a SUV-kupé Porsche

Mercedes-Benz siahol pri svojom prvom sériovom pick-upe po overenej technike, jeho trieda X je postavená na rovnakom základe ako Nissan Navara. Dvojica disponuje aj spoločným naftovým štvorvalcom. Okrem neho však nemecký model ponúka motor V6, ktorý možno nezostane špičkou ponuky. Stuttgart totiž nevylučuje možnosť uvedenia osemvalcovej verzie. Zatiaľ síce vstupenku do sveta nemá, no v budúcnosti môže obohatiť ponuku. V prípade sériovej realizácie by pravdepodobne využila štvorlitrové srdce montované do mnohých áut trojcípej hviezdy.

Cayenne príde onedlho aj s druhou verziou karosérie 8 fotografií v galérii Cayenne príde onedlho aj s druhou verziou karosérie Zdroj: Porsche

Porsche chce podľa dobre informovaných zdrojov vstúpiť do segmentu SUV-kupé. Už dlhšie sa hovorí, že chystá druhú karosársku verziu typu Cayenne. Reči aktuálne dostali oficiálnu pečať. Fotografom sa totiž podarilo nachytať testovacie vozidlá, ktorých kamufláž nedokázala skryť prítomnosť klesajúcej strechy zakončenej veľkým spojlerom. Zábery odhalili tiež vysúvateľné krídlo nad svetlami pripomínajúce liftback Panamera. Cayenne Coupé bude pravdepodobne ponúkaný s rovnakými motormi, aké má konvenčne tvarovaný variant populárneho Porsche.

Úplne nová Octavia a extrémne BMW M4

KLEBETY TÝŽDŇA Bentayga dostane verziu Speed, dizajn modelov Hyundai bude viac odlíšený a Toyota vyvíja sériový hyperšport.

Range Rover ďalšej generácie a nový Beetle

Range Rover sa vraj nechce zmieriť s tým, ako modely značiek Bentley a Rolls-Royce otriasli jeho pozíciou v rámci luxusných SUV. Pripravovať má protiútok. Ďalšia generácia vlajkovej lode má byť postavená na platforme MLA, ktorá bude ľahšia než tá súčasná. Ušetrené kilá Angličania pravdepodobne investujú do prídavnej izolácie, komfortného vybavenia a moderných technológií. No ešte si na to počkáme, hovorí sa o roku 2021.

Beetle asi čaká radikálna zmena, retro štýl si však ponechá 8 fotografií v galérii Beetle asi čaká radikálna zmena, retro štýl si však ponechá Zdroj: Volkswagen

Volkswagen Beetle má čoskoro skončiť, no nemusí to byť definitívne. Čerstvé neoficiálne informácie spomínajú možnosť jeho návratu. Malo by ísť o diametrálne odlišný produkt než ten, ktorý poznáme dnes. Šušká sa o päťdverovom elektromobile postavenom na špecifickej platforme MEB. Retro štýl má byť napriek tomu zachovaný, aj keď nový automobil rozmerovo narastie. Definitívnu zelenú však tento projekt zatiaľ nedostal.

Informácie uvedené v článku nie sú oficiálne, automobilky ich zatiaľ nepotvrdili.

Použité fotografie sú ilustračné.


Najnovšie články
Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?

Najdostupnejší model je vybavený obdobnou technikou ako o stupeň vyšší exemplár, zrýchlenie na stovku je vecou 4,9 sekundy.

Mercedes-AMG: Pribudol základ GT 43

Na parížskom autosalóne pravdepodobne spoznáme štúdiu, ktorá bude evokovať ikonický typ 504. Prinesie retro štýl s modernými prvkami.

Peugeot chystá  reinkarnáciu kupé 504

Tretia generácia terénneho stroja známeho ako KLTV evokuje ikonický Hummer, poháňa ju turbodiesel s výkonom 165 kW (225 k).

Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×