Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Toyota GT86 dostala variant GR Sport

Od štandardnej osemdesiatšestky sa novinka odlišuje modifikovaným bodykitom. Interiér zostal zachovaný, pod kapotou je všetko po starom.
12 2 príspevky 07.07.2018 / Marek Pokrývka

Toyota momentálne intenzívne pretláča do povedomia značku Gazoo Racing, ktorá má korene v motoršporte. Skratku tohto mena plánuje používať pri výkonných modeloch. Aktuálne ju už nesie Yaris GRMN a nasledovať by mala podľa zákulisných informácii aj nová Supra. Pridáva sa tiež typ GT86. Táto japonská hračka pre dospelých dostala variant GR Sport, ktorý sa práve začína predávať na domácom trhu.

Karoséria malého kupé je vybavená viacerými čiernymi komponentmi 12 fotografií v galérii Karoséria malého kupé je vybavená viacerými čiernymi komponentmi Zdroj: Toyota

Od štandardnej osemdesiatšestky sa novinka odlišuje modifikovaným bodykitom, ktorý obsahuje veľký predný spojler a naň nadväzujúce nadstavce prahov. Vzadu sa objavila veľká lišta na veku batožinového priestoru. Všetky dielce majú čierny finiš, rovnako ako časti predných blatníkov a špecifické sedemnásťpalcové disky kolies. Tie môžu byť doplnené čiernym, bielym alebo červeným lakom karosérie.

Červenú farbu nesú strmene brzdového systému Brembo. Interiér zostal vo veľkej miere zachovaný, najväčšou zmenou je použitie volantu s menším priemerom. Nechýba na ňom logo GR. To nájdeme aj na štartovacom tlačidle či upravenej prístrojovej doske, ktorej súčasťou je biely otáčkomer.

Najluxusnejší model Toyota ide do predaja

Japonský ekvivalent modelov Rolls-Royce kombinuje retro prvky s modernými detailmi, poháňa ho päťlitrový osemvalec s elektromotorom.

Pod kapotou modelu GT86 je všetko po starom, fanúšikovia značky Toyota si posilnenie dvojlitrového boxera stále nevymodlili. Atmosférický štvorvalec sa naďalej neodlepil od hranice dvesto koní. Jedinou technickou zmenou je zadná rozpera, ktorá zvyšuje tuhosť karosérie. V rámci programu GR Parts si ju možno spolu s množstvom ďalších komponentov zakúpiť aj samostatne. Kompletne vybavený model GR Sport stojí na japonskom trhu 3,78 milióna jenov, čo je v prepočte asi 29-tisíc eur. O príchode týchto noviniek na európske brehy sa zatiaľ nehovorí.


Najnovšie články
Rakúsko chce zvýšiť rýchlosť na diaľniciach

K čisto benzínovej dvojici motorov sa pridáva vyhotovenie s označením e-Boxer. Počas budúceho roka bude údajne realitou aj v Európe.

Subaru XV dostalo hybridný variant

Obytné automobily či prívesy sú, prinajmenšom čo sa dizajnu a pôdorysu týka, už roky relatívne konzervatívne. Na trh prichádza firma Romotow, ktorá by...

Nahradí aj chatu: Prvý karavan svojho druhu

Elektrický poháňané SUV má kontroverzný dizajn, kabínu vytvárajúcu uvoľnenú atmosféru a schopnosť plne autonómneho fungovania.

BMW Vision iNext: Vo výrobe od roku 2021

O automobily vyrobené pred rokom 1989 by u nás pred nejakým časom ešte nikto nezakopol. Teraz však, zdá sa, začínajú byť opäť atraktívne a ako youngtimery majú...

Najdrahší Žiguli v SR: Stojí za tú sumu?

Populárne mestské auto oslavuje svoje 20. narodeniny a okrem jubilejnej verzie obohacuje modelový rad aj jemne športový hybrid.

Toyota Yaris: Pribudli verzie GR Sport a Y20

Popularita autokamier narastá a záujemcovia o kúpu môžu mať hlavybôľ pri výbere vhodného modelu. ADAC sa preto rozhodol dôkladne prevetrať deväť modelov.

Test autokamier: Všetky trpia na jednu slabinu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×