Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Cayman GT4 ponaháňal RingTaxi BMW M3

TOP VIDEO
Špičková verzia dvojmiestneho Porsche dala rýchlemu Bavorovi zabrať, všetko nakrútila kamera na palube kupé.
06.07.2018 / Marek Pokrývka

Verejné jazdy na svetoznámom okruhu Nürburgring nemusia záujemcovia nutne absolvovať na vlastnom automobile, možností je viac. Okrem zapožičania iného vozidla je tu služba RingTaxi. Vďaka nej môžu ľudia okúsiť Zelené peklo aj zo sedadla spolujazdca, pričom za volantom je profesionál schopný vytlačiť z auta maximu. Tradične ide o športové modely BMW.

Starý sedan Dacia sa postavil silnému BMW

Okrem tváre z modernejšej verzie disponuje upravený automobil prepĺňaným 1,8-litrovým srdcom s porciou asi 368 kW (500 k).

V súčasnosti jazdia na polygóne sedany M3. Jeden z nich sa nedávno stretol s vyrovnaným súperom, na trati ho ponaháňal Cayman GT4. Špičková verzia dvojmiestneho Porsche dala rýchlemu Bavorovi zabrať. Viackrát sa na neho tesne dotiahla, na predbehnutie to však nebolo. Takmer deväť minút strávila dvojica spolu častým obiehaním ostatných účastníkov okruhových jázd. Všetko nakrútila kamera na palube kupé a záznam doplnený údajmi z telemetrie určite stojí za pozornosť.


Najnovšie články
Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?

Najdostupnejší model je vybavený obdobnou technikou ako o stupeň vyšší exemplár, zrýchlenie na stovku je vecou 4,9 sekundy.

Mercedes-AMG: Pribudol základ GT 43

Na parížskom autosalóne pravdepodobne spoznáme štúdiu, ktorá bude evokovať ikonický typ 504. Prinesie retro štýl s modernými prvkami.

Peugeot chystá  reinkarnáciu kupé 504

Tretia generácia terénneho stroja známeho ako KLTV evokuje ikonický Hummer, poháňa ju turbodiesel s výkonom 165 kW (225 k).

Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×