Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nemecké automobilky čakajú dobrý rok

Nemecké automobilové združenie zlepšilo tohtoročnú prognózu. Aj napriek ekonomickej a politickej neistote vidí v sektore dostatočnú silu.
04.07.2018 / TASR

Nemecké združenie automobilového priemyslu (VDA) zlepšilo svoju prognózu predaja áut na domácom trhu. Urobilo tak napriek pokračujúcemu úsiliu nemeckého automobilového sektora dostať sa z dôsledkov emisnej kauzy a hrozbe rozsiahlej obchodnej vojny.

VDA v najnovšom odhade uviedla, že nemecký trh s osobnými autami by mal tento rok vzrásť o jedno percento na zhruba 3,5 milióna vozidiel. V pôvodnom odhade uvádzalo združenie 3,4 milióna vozidiel. "Aj napriek ekonomickej a politickej neistote si nemecký automobilový priemysel udržuje dostatočnú silu," povedal šéf VDA Bernhard Mattes. Posledné údaje za mesiac jún ukázali, že predaj áut v Nemecku vzrástol medziročne o štyri percentá.

Nemecký automobilový sektor sa obáva, či sa nesplnia hrozby amerického prezidenta Donalda Trumpa o zavedení 20-percentného dovozného cla na autá z Európskej únie. V tejto súvislosti Mattes vyzval európskych aj amerických politikov, aby sa snažili o kompromis a dodržiavali pravidlá stanovené Svetovou obchodnou organizáciou (WTO). "Ak však USA jednostranne clá zvýšia, budeme musieť na to reagovať," dodal Mattes.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Kia predstaví v Ženeve elektrickú štúdiu

Podľa expertov je budúcnosť mobility v zdieľaní namiesto vlastníctva. Do tejto budúcnosti sa spoločnými silami rozhodli investovať Daimler a BMW.

Daimler a BMW spoja sily v car sharingu

Okrem vlastných podpisov a 22-palcový kolies vybavil tuner bodykit SUV početnými dielcami, ktoré podčiarkujú dynamický štýl.

Range Rover Velar s kabátom Overfinch

Dynamicky štylizovaný variant bude nepochybne dostupný len so silnejšími motormi, ponuku rozšíri aj naftový mikrohybrid.

Hyundai Tucson: Na obzore je verzia N Line

Liftback nadväzuje na štúdiu 308 R Hybrid, rovnováha síl sa však preklopila v prospech elektriny. Zrýchlenie na stovku je vecou 4,3 sekundy.

Peugeot 508 napína svoje hybridné svaly

Terénne vozidlo sa má vyrábať v Nitre. Jeho interiér ponúkne oproti originálu viac luxusu i lepšie vybavenie, no nebudú v ňom chýbať ani robustné plasty.

Land Rover Defender: Aký bude zvnútra?

Hoci téma amerických ciel na európske a ázijské vozidlá momentálne nie je v popredí, stále predstavujú reálnu hrozbu. Hrozbu, ktorá by mohla stáť Volkswagen...

Americké clá môžu stáť Volkswagen miliardy
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×