Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ford Falcon: Najdrahšie auto celej Austrálie

Kedysi bol najrýchlejším štvordverovým automobilom, dnes sa o neho idú zberatelia potrhať. Potvrdila to aj nedávna aukcia, kde sa Falcon predal za rekordnú sumu.
20 04.07.2018 / Redakcia AUTO BILD

Vo svete automobilov padol ďalší rekord. Počas nedávnej internetovej aukcie sa totiž predal austrálsky Ford Falcon GTHO Phase III. Stroj zo sedemdesiatych rokov je jedným z najzaujímavejších, aké kedy v týchto končinách vznikli. A uvedomovali si to aj záujemcovia.

Červený veterán je v bezchybnom stave 20 fotografií v galérii Červený veterán je v bezchybnom stave Zdroj: Lloyds Online

Exemplár vo farbe Track Red má okrem špičkovej kondície aj zaujímavú históriu. V minulosti ho vlastnil známy austrálsky hráč kriketu Jeff Thomson, ktorý ho po celý čas udržiaval v pôvodnom stave. Kúsok z roku 1971 má najazdených má 20 968 kilometrov a je k nemu kompletná servisná história. Do rúk zákazníkov sa dostalo len približne 300 vozidiel. Neznámy nový majiteľ za neho zaplatil 1,3 milióna austrálskych dolárov, čo je v prepočte približne 823-tisíc eur.

Falcon sa vďaka úspešnej dražbe stal najdrahším autom vyrobeným na austrálskej pôde. Niekdajší najrýchlejší produkčný štvordverový automobil má pod kapotou osemvalcový agregát s výkonom 224 kW (304 k). Na stovku zrýchli za 6,5 sekundy a maximálnu rýchlosť dosiahne pri 228 km/h. V minulosti získal aj prvé miesto na preteku Bathurst.

Ford Bronco: Klasický off-road v TOP forme

Nová generácia modelu Bronco je na spadnutie, nezaškodí však ani ohliadnuť sa za minulosťou. Retro off-roadu nadšenci vrátili pôvodný šarm i eleganciu. Na výsledku si dali záležať.


Video
Najnovšie články
Audi Q4: Predobrazom bude štúdia e-tron

Nový mikrohybridný motor z rodiny Ingenium má šesť valcov v rade, dvojkomorové turbodúchadlo, elektrický kompresor a výkon 400 koní.

Range Rover Sport HST má prelomový motor

Strieborný roadster z roku 1958 prešiel veľkou renováciou, zahŕňala aj veľkú prestavbu pre jeho doterajšieho britského vlastníka.

Na predaj bude výnimočné Porsche 356 A

Spoločnosť Fiat Chrysler Automobiles zaznamenala pokles predaja o 14,9 %, Fordu klesol predaj áut o 6,6 % a spoločnosti Volkswagen o 6,4 %

Predaj áut v EÚ klesol v januári takmer o 5 %

Angličan dostal vyladenú verziu dvanásťvalca s výkonom 635 koní, upravený bodykit i podvozok. Lambo pokoril len v jednej disciplíne a veľmi tesne.

Najrýchlejším SUV sveta je opäť Bentagya

Dnes, 15. februára, je prvý deň, keď sa v Bratislave uzatvoria najdôležitejšie dopravné ťahy. Ako je však možné, že k tomu vôbec došlo? Miestami zostáva...

Náš názor: Deň, keď sa Bratislava zastavila

Mitsubishi opäť stavilo na klasickú stratégiu a navonok kompletne mení model ASX, tešiť sa môžeme aj na nové motory. Na jednu oblasť auta však Japonci, zdá sa,...

Mitsubishi ASX: Dizajn sa mení na nepoznanie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×