Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ford Bronco: Klasický off-road v TOP forme

VIDEO
Nová generácia modelu Bronco je na spadnutie, nezaškodí však ani ohliadnuť sa za minulosťou. Retro off-roadu nadšenci vrátili pôvodný šarm i eleganciu. Na výsledku si dali záležať.
10 30.06.2018 / Filip Kadlečík

Spojenie moderny a retra nemusí vždy dopadnúť dobre, tu však ide o výnimku, ktorá potvrdzuje pravidlo. Firma Icon sa pustila do staručkého Fordu Bronco aby z neho vytvorila automobil s označením Old School BR. Vyzerá famózne v interiéri i exteriéri a navyše prichádza s niekoľkými prekvapivými prvkami.

Na prvý pohľad staručké Bronco skrýva modernú techniku a parádny technický stav 10 fotografií v galérii Na prvý pohľad staručké Bronco skrýva modernú techniku a parádny technický stav Zdroj: Icon

Exteriér by každý považoval za klasický a úplne pôvodný, pravdou však je, že takto vyzerajúce Bronco nikdy neopustilo výrobnú linku. Dôvodom je fakt, že diely Old School BR síce sú pôvodné a zreštaurované, no pochádzajú z viacerých verzií off-roadu. V spoločnosti Icon totiž chceli vytvoriť ultimátne Bronco, ktoré bude mať to najlepšie z každého prevedenia.

Čistý retro vzhľad nenarúša ani fakt, že automobil má diódové svetlá. V podobnom duchu symbiózy moderny a retra sa nesie aj minimalistická kabína. Na prvý pohľad by ste tu našli máločo aktuálne, v skutočnosti sa však v lakťovej opierke nachádza rádio firmy Kenwood, ktoré obsahuje aj GPS modul či parkovaciu kameru. Takéto decentné zapracovanie je famózne.

Vzkriesený Ford Bronco: Ako môže vyzerať?

Modrý ovál chystá šiestu generáciu vozidla, ktorým chce zaútočiť na Jeep Wrangler. Fanúšikovia vytvorili vizualizácie jeho možného vzhľadu.

Agilný teréniak na to možno nevyzerá, no brzdou cestnej premávky rozhodne nebude. Pod jeho kapotou totiž sídli päťlitrový vidlicový osemvalec ladený na 317 kW (432 k). Spojený môže na želanie byť s päťstupňovým manuálom alebo štvorstupňovým automatom. Za zmienku stoja aj šesťpiestikové brzdy prednej a štvorpiestikové brzdy zadnej nápravy. Cena Old School BR zatiaľ nie je známa.


Video
Najnovšie články
Range Rover Sport HST má prelomový motor

Strieborný roadster z roku 1958 prešiel veľkou renováciou, zahŕňala aj veľkú prestavbu pre jeho doterajšieho britského vlastníka.

Na predaj bude výnimočné Porsche 356 A

Spoločnosť Fiat Chrysler Automobiles zaznamenala pokles predaja o 14,9 %, Fordu klesol predaj áut o 6,6 % a spoločnosti Volkswagen o 6,4 %

Predaj áut v EÚ klesol v januári takmer o 5 %

Angličan dostal vyladenú verziu dvanásťvalca s výkonom 635 koní, upravený bodykit i podvozok. Lambo pokoril len v jednej disciplíne a veľmi tesne.

Najrýchlejším SUV sveta je opäť Bentagya

Dnes, 15. februára, je prvý deň, keď sa v Bratislave uzatvoria najdôležitejšie dopravné ťahy. Ako je však možné, že k tomu vôbec došlo? Miestami zostáva...

Náš názor: Deň, keď sa Bratislava zastavila

Mitsubishi opäť stavilo na klasickú stratégiu a navonok kompletne mení model ASX, tešiť sa môžeme aj na nové motory. Na jednu oblasť auta však Japonci, zdá sa,...

Mitsubishi ASX: Dizajn sa mení na nepoznanie

Vodič sedanu Mazda3 sa bežný incident rozhodol riešiť tak, že zastavil a vytvoril veľmi nebezpečnú situáciu.

Kanaďan sa chcel hádať uprostred diaľnice
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×