Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ford Bronco: Klasický off-road v TOP forme

VIDEO
Nová generácia modelu Bronco je na spadnutie, nezaškodí však ani ohliadnuť sa za minulosťou. Retro off-roadu nadšenci vrátili pôvodný šarm i eleganciu. Na výsledku si dali záležať.
10 2 príspevky 30.06.2018 / Filip Kadlečík

Spojenie moderny a retra nemusí vždy dopadnúť dobre, tu však ide o výnimku, ktorá potvrdzuje pravidlo. Firma Icon sa pustila do staručkého Fordu Bronco aby z neho vytvorila automobil s označením Old School BR. Vyzerá famózne v interiéri i exteriéri a navyše prichádza s niekoľkými prekvapivými prvkami.

Na prvý pohľad staručké Bronco skrýva modernú techniku a parádny technický stav 10 fotografií v galérii Na prvý pohľad staručké Bronco skrýva modernú techniku a parádny technický stav Zdroj: Icon

Exteriér by každý považoval za klasický a úplne pôvodný, pravdou však je, že takto vyzerajúce Bronco nikdy neopustilo výrobnú linku. Dôvodom je fakt, že diely Old School BR síce sú pôvodné a zreštaurované, no pochádzajú z viacerých verzií off-roadu. V spoločnosti Icon totiž chceli vytvoriť ultimátne Bronco, ktoré bude mať to najlepšie z každého prevedenia.

Čistý retro vzhľad nenarúša ani fakt, že automobil má diódové svetlá. V podobnom duchu symbiózy moderny a retra sa nesie aj minimalistická kabína. Na prvý pohľad by ste tu našli máločo aktuálne, v skutočnosti sa však v lakťovej opierke nachádza rádio firmy Kenwood, ktoré obsahuje aj GPS modul či parkovaciu kameru. Takéto decentné zapracovanie je famózne.

Vzkriesený Ford Bronco: Ako môže vyzerať?

Modrý ovál chystá šiestu generáciu vozidla, ktorým chce zaútočiť na Jeep Wrangler. Fanúšikovia vytvorili vizualizácie jeho možného vzhľadu.

Agilný teréniak na to možno nevyzerá, no brzdou cestnej premávky rozhodne nebude. Pod jeho kapotou totiž sídli päťlitrový vidlicový osemvalec ladený na 317 kW (432 k). Spojený môže na želanie byť s päťstupňovým manuálom alebo štvorstupňovým automatom. Za zmienku stoja aj šesťpiestikové brzdy prednej a štvorpiestikové brzdy zadnej nápravy. Cena Old School BR zatiaľ nie je známa.


Najnovšie články
Test Kodiaq Sportline: Najlepšia Škoda

Štýlové kórejské vozidlo patrí ku kvalitným členom triedy B-SUV. S litrovým srdcom je príjemne svižné, motor by však mohol byť lepšie odizolovaný.

Test Kia Stonic 1.0 T-GDi: Trojvalcová osa

Kompletne otvorený roadster odkazuje na stroje z povojnového obdobia. Existujú dve verzie, pri oboch je základom kupé 812 Superfast.

Ferrari Monza má najsilnejší motor značky

Ford do Európy definitívne prináša Ranger Raptor a spolu s ním i ďalšie novinky. Oznámil to na autosalóne úžitkových vozidiel v Hannoveri. Tešiť sa po novom...

Premiéry Fordu: Ranger Raptor i Custom PHEV

Nemecko chcelo s pomocou stimulov a dotácií dostať na svoje ciele milión áut do roka 2020. Tento cieľ však nie je reálny a určite sa nenaplní.

Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×