Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Chevrolet Blazer dizajnom evokuje Camaro

Atraktívne vyzerajúce kompaktné SUV pripomína športový model vzhľadom prednej časti, ale tiež interiérom. V ponuke bude s dvomi benzínmi.
10 25.06.2018 / Marek Pokrývka

Rozmach športovo-úžitkového segmentu so sebou nepriniesol iba výrazný rast počtu produktov, ale taktiež zásadne ovplyvnil ich vzhľad. Vyniknúť v rastúcom stáde je totiž čoraz ťažšie. Mnohé automobilky preto siahli po klesajúcich strechách, dvojdielnych svetlách či iných výrazných štylistických prvkoch a výnimkou v tomto smere nie je ani Chevrolet.

Chevrolet oživuje označenie Blazer po 13-ročnej pauze 10 fotografií v galérii Chevrolet oživuje označenie Blazer po 13-ročnej pauze Zdroj: Chevrolet

Americká značka predstavila v týchto dňoch Blazer tretej generácie. Na rozdiel od svojich predchodcov nestojí na technike pick-upov, základom vozidla je platforma C1XX tvoriaca chrbticu viacerých členov koncernu (Buick Enclave či Cadillac XT5). Z vizuálneho hľadiska je Chevy spomedzi nich najvýraznejší. Dizajnom prednej časti totiž evokuje Camaro, za čo môžu najmä nahnevane pôsobiace svetlomety. Vrchnú diódovú časť na denné svietenie dopĺňa v nárazníku umiestnený združený modul.

Okrem agresívnej tváre dostalo kompaktné SUV aj výrazné línie bočnej časti, ktoré prechádzajú do zaujímavo tvarovaného koncového stĺpika. Zadná časť zastrešená spojlerom je taktiež pomerne expresívna. Chevrolet Blazer vyzerá vo výsledku veľmi atraktívne a podľa všetkého sa nemusí báť, že by sa v stúpajúcom počte konkurentov stratil.

V interiéri novinky taktiež cítiť inšpiráciu typom Camaro 10 fotografií v galérii V interiéri novinky taktiež cítiť inšpiráciu typom Camaro Zdroj: Chevrolet

Popri štylistike predných partií pripomína novinka športový model aj interiérom obsahujúcim veľmi podobnú architektúru. Výrazným prvkom sú kruhové výduchy ventilácie. Z palubnej dosky vytŕča displej multimediálneho systému, druhá obrazovka sa usadila medzi analógovými prístrojmi pred vodičom. Pri dvojčlennej posádke možno rátať s objemom 1 818 litrov pre náklad.

Chevrolet Camaro: Plastika pre svalovca

Tvár ikonického vozidla prešla výraznou úpravou, paletu vyhotovení obohatil model Turbo 1LE. Zmeny absolvovali oba karosárske varianty.

Blazer bude v ponuke s dvomi benzínovými pohonnými jednotkami. Základ vytvorí atmosférický 2,5-litrový štvorvalec, ktorý dosiahne najvyšší výkon 142 kW (193 k) a krútiaci moment 255 Nm. Alternatívou má byť šesťvalcový motor so zdvihovým objemom 3,6 litra známy aj z modelu Camaro. V prípade SUV bude trochu slabší, ponúkne parametre 224 kW (305 k) a 365 Nm. Oba motory dostanú deväťstupňový automat. Štandardom má byť predný pohon, medzi opciami sa objavia aj dva rôzne systémy AWD.

Predaj kompaktného SUV sa spustí začiatkom roka 2019 10 fotografií v galérii Predaj kompaktného SUV sa spustí začiatkom roka 2019 Zdroj: Chevrolet

Ceny jednotlivých modelov zatiaľ zostávajú tajomstvom, Chevrolet ich chce zverejniť s blížiacim sa štartom predaja v USA. Ten je naplánovaný na začiatok budúceho roka. O niečo skôr sa spustí sériová výroba, ktorý bude prebiehať v mexickom závode koncernu General Motors.


Najnovšie články
Test Kodiaq Sportline: Najlepšia Škoda

Štýlové kórejské vozidlo patrí ku kvalitným členom triedy B-SUV. S litrovým srdcom je príjemne svižné, motor by však mohol byť lepšie odizolovaný.

Test Kia Stonic 1.0 T-GDi: Trojvalcová osa

Kompletne otvorený roadster odkazuje na stroje z povojnového obdobia. Existujú dve verzie, pri oboch je základom kupé 812 Superfast.

Ferrari Monza má najsilnejší motor značky

Ford do Európy definitívne prináša Ranger Raptor a spolu s ním i ďalšie novinky. Oznámil to na autosalóne úžitkových vozidiel v Hannoveri. Tešiť sa po novom...

Premiéry Fordu: Ranger Raptor i Custom PHEV

Nemecko chcelo s pomocou stimulov a dotácií dostať na svoje ciele milión áut do roka 2020. Tento cieľ však nie je reálny a určite sa nenaplní.

Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×