Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Toyota Camry sa vráti na európske trhy

Opätovné uvedenie štvordverového bestselleru sa odohrá v prvom kvartáli budúceho roka, automobilka ráta v Európe výhradne s hybridom.
1 22.06.2018 / Marek Pokrývka

Svoje globálne predajné prvenstvo už síce Toyota stratila, no stále disponuje viacerými vozidlami držiacimi pozíciu najobľúbenejších vo svojich segmentoch. Celosvetovým kráľom sedanov je typ Camry. Veľkej popularite sa teší v Spojených štátoch, ale taktiež v mnohých ďalších krajinách. Európania ho momentálne v obchodoch nenájdu. Firma však oznámila, že situácia sa zmení.

Toyota Camry Hybrid príde počas budúceho roka aj na Slovensko

Japonci v týchto dňoch ohlásili, že štvordverový bestseller sa vráti na európske trhy. Camry bolo naposledy na starom kontinente dostupné pred 14 rokmi. Jeho opätovné uvedenie sa odohrá v prvom kvartáli budúceho roka, čo platí aj pre Slovensko. V našich končinách možno sedan čakať v apríli alebo máji. V portfóliu aspoň sčasti zaplní miesto, ktoré po sebe zanechá odchádzajúci Avensis.

Toyota dala modelu Camry viac šťavy

Sedan postavený na platforme TNGA pôsobí najmä v úrovniach SE a XSE naozaj dynamicky. Výrobca pri ňom zostala verný atmosférickým motorom.

Toyota Camry ôsmej generácie stojí na modulárnej platforme TNGA. Aktuálne sa predáva s viacerými typmi pohonu, podľa oficiálnych informácii však v Európe automobilka ráta výhradne s hybridom. Ten spája elektrinu s 2,5-litrovým benzínovým motorom. S ponukou jedinej pohonnej jednotky bude pravdepodobne súvisieť vyššia základná cena, no žiadne čísla zatiaľ nepadli.  


Video
Najnovšie články
Náš názor: Deň, keď sa Bratislava zastavila

Mitsubishi opäť stavilo na klasickú stratégiu a navonok kompletne mení model ASX, tešiť sa môžeme aj na nové motory. Na jednu oblasť auta však Japonci, zdá sa,...

Mitsubishi ASX: Dizajn sa mení na nepoznanie

Vodič sedanu Mazda3 sa bežný incident rozhodol riešiť tak, že zastavil a vytvoril veľmi nebezpečnú situáciu.

Kanaďan sa chcel hádať uprostred diaľnice

Dvojica príbuzných modelov má štandardne výkon 353 kW (480 k), no k dispozícii bude aj v silnejšom vyhotovení Competition.

BMW X3 M a X4 M: Maximálne až 510 koní

Nový model GP vznikne v limitovanej sérii 3 000 kusov. Tvarovo sa inšpiruje štúdiou, pričom jeho výkon presiahne 221 kW (300 k).

MINI ohlásilo svoje najdivokejšie auto

Rannou nepríjemnosťou v zime sa stáva námraza na čelnom skle. Komu sa nechce škrabať, siahne po tekutom rozmrazovači. Mnohé sľubujú rýchlu pomoc. Dokážu však...

Test rozmrazovačov: Ktorý vám uľahčí život?

Návšteva servisu je činnosť, s ktorou človek musí rátať už pri kúpe nového auta. Mimo bežných prehliadok však majitelia očakávajú minimálny čas strávený bez...

Návštevy servisu: Tieto autá ich mali najviac
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×