Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Navigácia v aute pred 40 rokmi? Dalo sa to

TOP VIDEO
Automobily so zabudovanou navigáciou dnes už nie sú ničím výnimočným. Práve naopak, túto možnosť obľubuje čoraz viac vodičov. Ako to však bolo pred štyrmi dekádami? Mohli sa šoféry nechať navádzať aj vtedy?
22.06.2018 / Filip Kadlečík

Navigácia v osobných automobiloch sa už dnes pomaly stáva štandardom. Čoraz viac šoférov pri kúpe nového vozidla v konfigurátore zaškrtne aj túto možnosť. Nie je to však tak dávno, keď bol jediným spoľahlivým pomocníkom pri cestách do neznáma kvalitný autoatlas či rada okolia.

Neuveríte: Toto sa deje s kradnutými navigáciami

Čakanie sa vyplatilo. V druhej polovici novembra bola z testovacieho vozidla kolegov odcudzená navigácia so sledovacím zariadením. Za 71 dní precestovala 18 000 kilometrov. Neuveríte, kam sa až...

Aj pred štyrmi dekádami sa však už experimentovalo s hlasovým navádzaním vo vozidle. Vidieť ho v praxi môžete na priloženom videu. Pokyny k ceste sú prednahraté na magnetickej páske a spúšťajú sa na základe prejdenej vzdialenosti. Až na obmedzujúci fakt, že sa daná kazeta týka iba konkrétnej cesty, ide o veľmi šikovné a pritom geniálne jednoduché zariadenie.


Najnovšie články
Rakúsko chce zvýšiť rýchlosť na diaľniciach

K čisto benzínovej dvojici motorov sa pridáva vyhotovenie s označením e-Boxer. Počas budúceho roka bude údajne realitou aj v Európe.

Subaru XV dostalo hybridný variant

Obytné automobily či prívesy sú, prinajmenšom čo sa dizajnu a pôdorysu týka, už roky relatívne konzervatívne. Na trh prichádza firma Romotow, ktorá by...

Nahradí aj chatu: Prvý karavan svojho druhu

Elektrický poháňané SUV má kontroverzný dizajn, kabínu vytvárajúcu uvoľnenú atmosféru a schopnosť plne autonómneho fungovania.

BMW Vision iNext: Vo výrobe od roku 2021

O automobily vyrobené pred rokom 1989 by u nás pred nejakým časom ešte nikto nezakopol. Teraz však, zdá sa, začínajú byť opäť atraktívne a ako youngtimery majú...

Najdrahší Žiguli v SR: Stojí za tú sumu?

Populárne mestské auto oslavuje svoje 20. narodeniny a okrem jubilejnej verzie obohacuje modelový rad aj jemne športový hybrid.

Toyota Yaris: Pribudli verzie GR Sport a Y20

Popularita autokamier narastá a záujemcovia o kúpu môžu mať hlavybôľ pri výbere vhodného modelu. ADAC sa preto rozhodol dôkladne prevetrať deväť modelov.

Test autokamier: Všetky trpia na jednu slabinu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×