Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Navigácia v aute pred 40 rokmi? Dalo sa to

TOP VIDEO
Automobily so zabudovanou navigáciou dnes už nie sú ničím výnimočným. Práve naopak, túto možnosť obľubuje čoraz viac vodičov. Ako to však bolo pred štyrmi dekádami? Mohli sa šoféry nechať navádzať aj vtedy?
22.06.2018 / Filip Kadlečík

Navigácia v osobných automobiloch sa už dnes pomaly stáva štandardom. Čoraz viac šoférov pri kúpe nového vozidla v konfigurátore zaškrtne aj túto možnosť. Nie je to však tak dávno, keď bol jediným spoľahlivým pomocníkom pri cestách do neznáma kvalitný autoatlas či rada okolia.

Neuveríte: Toto sa deje s kradnutými navigáciami

Čakanie sa vyplatilo. V druhej polovici novembra bola z testovacieho vozidla kolegov odcudzená navigácia so sledovacím zariadením. Za 71 dní precestovala 18 000 kilometrov. Neuveríte, kam sa až...

Aj pred štyrmi dekádami sa však už experimentovalo s hlasovým navádzaním vo vozidle. Vidieť ho v praxi môžete na priloženom videu. Pokyny k ceste sú prednahraté na magnetickej páske a spúšťajú sa na základe prejdenej vzdialenosti. Až na obmedzujúci fakt, že sa daná kazeta týka iba konkrétnej cesty, ide o veľmi šikovné a pritom geniálne jednoduché zariadenie.


Najnovšie články
Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?

Najdostupnejší model je vybavený obdobnou technikou ako o stupeň vyšší exemplár, zrýchlenie na stovku je vecou 4,9 sekundy.

Mercedes-AMG: Pribudol základ GT 43

Na parížskom autosalóne pravdepodobne spoznáme štúdiu, ktorá bude evokovať ikonický typ 504. Prinesie retro štýl s modernými prvkami.

Peugeot chystá  reinkarnáciu kupé 504

Tretia generácia terénneho stroja známeho ako KLTV evokuje ikonický Hummer, poháňa ju turbodiesel s výkonom 165 kW (225 k).

Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×