Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Tuning: Najgýčovejší Mercedes-Benz histórie?

FOTO
Pokochať sa pohľadom na podarené tuningové auto, tomu neodolá snáď žiadny motoristický fanúšik. V niektorých prípadoch by sme si však radšej vypichli oči a tento Mercedes nás k tomu takmer dohnal.
10 2 príspevky 21.06.2018 / Filip Kadlečík

Z času na čas nám do oka padne automobil, ktorý jeho majiteľ svojimi tuningovými pokusmi zmenil na nepoznanie. Samozrejme, úpravy ako také neodsudzujeme - mnohokrát vedia vozidlu pomôcť. Ak však niekto nemá vkus, potom ho nezachráni vôbec nič.

Prednú časť automobilu je celkom zbytočné komentovať - je na nej všetko, čo sa považuje za tuningový gýč 10 fotografií v galérii Prednú časť automobilu je celkom zbytočné komentovať - je na nej všetko, čo sa považuje za tuningový gýč Zdroj: eBay

Dôkazom môžu byť aj dve slovenské perly, “tuningová” Kia Sportage či šialene upravené Daewoo Nexia. Za našincami však nezaostáva ani zahraničie. Dôkazom je britský Mercedes-Benz SL350 z roku 2004, ktorého majiteľ sa postaral o to, aby jeho vozidlo neprehliadol vôbec nik. V inzeráte, ktorým ho predal za 4 200 libier (4 775 eur), sám hovorí, že “za týmto autom sa zaručene obzrie každý” a že na jeho úpravy minul tisíce.

Vzhľadom na množstvo hliníka, ktoré sa dostalo na karosériu a do kabíny, by sme mu to aj verili. “Ozdobné” lišty sú totiž úplne všade. Do istej miery sa o tomto aute dá povedať, že ide o umelecké dielo. Kam sa pozriete, tam nájdete nový detail, ktorý ste si predtým nevšimli a má blízko k tomu, aby ste si kvôli nemu dobrovoľne vypichli oči.

Kilogramy chrómu sa dostali aj do kabíny 10 fotografií v galérii Kilogramy chrómu sa dostali aj do kabíny Zdroj: eBay

SL-ko pripomínajúce paródiu na staré časy Need For Speed Underground má disproporčne malý zadný spojler, ktorý pôsobí, akoby ho majiteľ ukradol z motokáry. To však nie je to najlepšie - hneď pod ním je totiž vzduchový “prieduch”, ktorý sa v prípade potreby zvykne umiestňovať na prednú kapotu.

Ďalší tuningový skvost našich ciest: Stará Nexia

Našinci sa v mnohých prípadoch s tuningovými automobilmi vedia vyhrať parádne. V tomto prípade to však vôbec nevyšlo. Pozrite sa, ako dopadlo toto Daewoo Nexia.

Tu je však sanie namontované na kufri a aby toho nebolo málo, ešte je ešte aj zle otočené. Korunu všetkému nasádza povinné doplnenie loga AMG, ktoré sa usídlilo pri pravom zadnom svetle. Toto auto je v podstate tak zlé, že by sme o ňom ani nemali písať, ale zároveň tak zlé, že sme ho nemohli ignorovať. Čo si o ňom myslíte vy? Videli ste už niekedy gýčovejší Mercedes-Benz?


Video
Najnovšie články
Kuriózny policajt v ČR: Nenechajte sa napáliť

Predsedníčku ŽSK Eriku Jurinovú poslanci splnomocnili podpísať Zmluvu o návratnej finančnej výpomoci medzi Ministerstvom financií SR a ŽSK

Žilinský kraj chystá opravu ciest a mostov

Britská firma komplexne zreštaurovala kupé z roku 1953, len práce na jeho karosérii trvali vyše 1 200 hodín. Teraz si veterána možno kúpiť.

Na predaj je bezchybná Lancia Aurelia

Na záberoch zachytených v továrni môžeme vidieť viaceré detaily, okrem toho potvrdzujú prípravu drsnejšieho vyhotovenia Competition.

Silné BMW X5 M na prvých fotografiách

Model ŠKODA 1000 MB patrí k míľnikom v takmer 124-ročnej histórii mladoboleslavskej automobilky. Progresívne riešený automobil vznikal špičkovými technológiami...

Legendárny model škodovky oslavuje 55. výročie

Vo vyše trojročnom procese padlo rozhodnutie. Pekinský justičný orgán sa priklonil na stranu zahraničnej firmy, Landwind X7 má skončiť.

Prelomový verdikt súdu: Stop pre čínsky Evoque

Väčšinu stavebných prác v súvislosti s obchádzkovými trasami bude podľa NDS robiť koncesionár v rámci výstavby križovatky D4/D1. Obchádzkové trasy budú tvoriť...

Diaľnica medzi BA a TT má byť rozšírená v roku 2028
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×