Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Suzuki Jimny: Prvé oficiálne fotografie

Malý japonský off-road sa drží klasického receptu, okrem retro vzhľadu má rebrinový rám, pohon štyroch kolies a redukčnú prevodovku.
8 21.06.2018 / Marek Pokrývka

Počet skromne dimenzovaných SUV v ostatných rokoch ohromne narástol, množstvo obdobne veľkých vozidiel hodných označenia off-road však klesá. Jedným z hŕstky takýchto vozidiel je Suzuki Jimny. Korene tohto japonského drobca siahajú až do roku 1970, napriek tomu sa čoskoro dožije len štvrtej generácie. Automobilka teraz vydala jej prvé oficiálne fotografie.

Suzuki konečne ukázalo nové Jimny oficiálnou cestou 8 fotografií v galérii Suzuki konečne ukázalo nové Jimny oficiálnou cestou Zdroj: Suzuki

Zverejnenie materiálov bolo iba formalitou. Viaceré obrázky novinky boli publikované ešte vlani koncom augusta a nedávno sa na internete objavili živé fotografie. Medzitým unikli aj ďalšia čiastkové veci. Fotky nesúce pečať výrobcu tak iba potvrdzujú, že malé terénne vozidlo zostáva verné retro vzhľadu. Disponuje nápadne hranatou siluetou a okrúhlymi reflektormi.

Suzuki ukázalo off-road vo viacerých farbách, no všetky spája tmavý povrch blatníkov, nárazníkov či masky chladiča. Kontrastný odtieň má v niektorých prípadoch aj strecha. Interiér obsahuje palubnú dosku s prísne geometrickým štýlom, ktorá však disponuje viacerými modernými prvkami zdedenými od súrodencov. Povedomý je volant, panel klimatizácie i multimediálny systém.

Suzuki Jimny: Samuraj zložil masku

Štvrtá generácia ikonického malého off-roadu s menom Jimny nadväzuje na dizajnovú minulosť. V znamení jednoduchosti sa nesie aj vnútro vozidla.

O technickej stránke zatiaľ oficiálne nevieme takmer nič. Japonci prezradili akurát to, že nové Jimny bude opäť stáť na rebrinovom ráme a dostane trojprvkovú tuhú zadnú nápravu. Rátať môžeme tiež s pripojiteľným pohonom štyroch kolies i redukčnou prevodovkou. Pod kapotou malého terénneho talentu sa podľa zákulisných zdrojov objaví 1,5-litrový štvorvalec, no neprekvapila by nás ani prítomnosť litrového motora Boosterjet. Na detailnejšie informácie si ešte musíme počkať.


Najnovšie články
Rakúsko chce zvýšiť rýchlosť na diaľniciach

K čisto benzínovej dvojici motorov sa pridáva vyhotovenie s označením e-Boxer. Počas budúceho roka bude údajne realitou aj v Európe.

Subaru XV dostalo hybridný variant

Obytné automobily či prívesy sú, prinajmenšom čo sa dizajnu a pôdorysu týka, už roky relatívne konzervatívne. Na trh prichádza firma Romotow, ktorá by...

Nahradí aj chatu: Prvý karavan svojho druhu

Elektrický poháňané SUV má kontroverzný dizajn, kabínu vytvárajúcu uvoľnenú atmosféru a schopnosť plne autonómneho fungovania.

BMW Vision iNext: Vo výrobe od roku 2021

O automobily vyrobené pred rokom 1989 by u nás pred nejakým časom ešte nikto nezakopol. Teraz však, zdá sa, začínajú byť opäť atraktívne a ako youngtimery majú...

Najdrahší Žiguli v SR: Stojí za tú sumu?

Populárne mestské auto oslavuje svoje 20. narodeniny a okrem jubilejnej verzie obohacuje modelový rad aj jemne športový hybrid.

Toyota Yaris: Pribudli verzie GR Sport a Y20

Popularita autokamier narastá a záujemcovia o kúpu môžu mať hlavybôľ pri výbere vhodného modelu. ADAC sa preto rozhodol dôkladne prevetrať deväť modelov.

Test autokamier: Všetky trpia na jednu slabinu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×