Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Suzuki Jimny: Prvé oficiálne fotografie

Malý japonský off-road sa drží klasického receptu, okrem retro vzhľadu má rebrinový rám, pohon štyroch kolies a redukčnú prevodovku.
8 21.06.2018 / Marek Pokrývka

Počet skromne dimenzovaných SUV v ostatných rokoch ohromne narástol, množstvo obdobne veľkých vozidiel hodných označenia off-road však klesá. Jedným z hŕstky takýchto vozidiel je Suzuki Jimny. Korene tohto japonského drobca siahajú až do roku 1970, napriek tomu sa čoskoro dožije len štvrtej generácie. Automobilka teraz vydala jej prvé oficiálne fotografie.

Suzuki konečne ukázalo nové Jimny oficiálnou cestou 8 fotografií v galérii Suzuki konečne ukázalo nové Jimny oficiálnou cestou Zdroj: Suzuki

Zverejnenie materiálov bolo iba formalitou. Viaceré obrázky novinky boli publikované ešte vlani koncom augusta a nedávno sa na internete objavili živé fotografie. Medzitým unikli aj ďalšia čiastkové veci. Fotky nesúce pečať výrobcu tak iba potvrdzujú, že malé terénne vozidlo zostáva verné retro vzhľadu. Disponuje nápadne hranatou siluetou a okrúhlymi reflektormi.

Suzuki ukázalo off-road vo viacerých farbách, no všetky spája tmavý povrch blatníkov, nárazníkov či masky chladiča. Kontrastný odtieň má v niektorých prípadoch aj strecha. Interiér obsahuje palubnú dosku s prísne geometrickým štýlom, ktorá však disponuje viacerými modernými prvkami zdedenými od súrodencov. Povedomý je volant, panel klimatizácie i multimediálny systém.

Suzuki Jimny: Samuraj zložil masku

Štvrtá generácia ikonického malého off-roadu s menom Jimny nadväzuje na dizajnovú minulosť. V znamení jednoduchosti sa nesie aj vnútro vozidla.

O technickej stránke zatiaľ oficiálne nevieme takmer nič. Japonci prezradili akurát to, že nové Jimny bude opäť stáť na rebrinovom ráme a dostane trojprvkovú tuhú zadnú nápravu. Rátať môžeme tiež s pripojiteľným pohonom štyroch kolies i redukčnou prevodovkou. Pod kapotou malého terénneho talentu sa podľa zákulisných zdrojov objaví 1,5-litrový štvorvalec, no neprekvapila by nás ani prítomnosť litrového motora Boosterjet. Na detailnejšie informácie si ešte musíme počkať.


Najnovšie články
Peugeot e-Legend: Retro kupé na elektrinu

BMW radu 1 už netrpezlivo čaká na ďalšiu generáciu a čoskoro sa jej aj dočká. Vo vrcholnom vyhotovení M145i sa však už budeme musieť zaobísť bez šesťvalca...

BMW M145i: Vieme, čo má nahradiť šesťvalec

Bratislave sa zrejme už čoskoro minú evidenčné čísla so skratkou BL. Polícia preto spúšťa hlasovanie o novej skratke.

Aj keď biznis VW v Iráne nie je rozsiahly, krok firmy znamená symbolické víťazstvo pre amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Volkswagen sa sťahuje z iránskeho trhu

Kórejskí grafici vytvorili vizualizáciu, ktorej základom sa stala fotografia maskovaného prototypu. Obrázok nie je ďaleko od reálnej verzie.

Ako bude vyzerať Chevrolet Corvette C8?

Hot-hatch disponuje vyladenou verziou štvorvalca, má zvýšenú tuhosť karosérie a prepracovaný podvozok. Stovku zhltne za 4,7 sekundy.

Mercedes-AMG A 35 poháňa 306 žrebcov

Štýlové kórejské vozidlo patrí ku kvalitným členom triedy B-SUV. S litrovým srdcom je príjemne svižné, motor by však mohol byť lepšie odizolovaný.

Test Kia Stonic 1.0 T-GDi: Trojvalcová osa
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×