Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mercedes-Benz: Ako testuje model EQC?

Prototypy elektromobilu sa momentálne nachádzajú v Španielsku, v minulosti ich nemecká automobilka skúšala v mnohých ďalších štátoch.
14 1 príspevok 20.06.2018 / Marek Pokrývka

Nie je žiadnym tajomstvom, že Mercedes-Benz pripravuje elektrické SUV. Vychádzať bude z konceptu Generation EQ predstaveného v roku 2016. Pôjde o prvý vlastný produkt novej divízie zameranej na alternatívne pohony, aktuálne prechádza ostrými skúškami. Ako trojcípa hviezda budúci model EQC testuje? Na túto otázku ponúka odpoveď, poodhalila totiž zákulisie vývoja.

Nové elektrické SUV bude mať premiéru pravdepodobne v Paríži 14 fotografií v galérii Nové elektrické SUV bude mať premiéru pravdepodobne v Paríži Zdroj: Mercedes-Benz

Elektromobily sa momentálne nachádzajú v horúcom Španielsku, kde môžu byť vystavené teplotám až 50°C. Ide o tvrdý nápor na chladiaci systém. Stuttgart sleduje vplyv horúčav na dojazd, ale tiež množstvo ďalších aspektov týkajúcich sa batériového pohonu. Okrem toho je vecou testovania aj úroveň hluku či odolnosť jednotlivých tesnení voči drobnému prachu.

Nemecká automobilka v minulosti skúšala vlastnosti elektrického SUV v mnohých ďalších štátoch. V jednotlivých fázach navštívila Nemecko, Fínsko, Švédsko, Dubaj, Taliansko, Južnú Afriku, Spojené štáty americké i Čínu, rôznorodosť podmienok bola teda zaručená. Do procesu bolo podľa vyjadrenia firmy zapojených niekoľko stoviek expertov z rôznych oddelení.

Mercedes Generation EQ: Elektrizujúca dynamika

Mercedes-Benz sa v Paríži chváli elektrickým SUV-kupé. Dizajnovo vyzerá výborne, my sme sa však dostali aj do interiéru.

Mercedes okrem toho prezradil, že počas vývoja postavil takmer 200 prototypov modelu EQC. Niektoré teraz ukázal na fotografiách. Elektromobily sú však kryté výraznou modrou kamuflážou, okrem kolies sú viditeľné akurát základné rysy siluety a diódové osvetľovacie pásy. Na stiahnutie maskovania si budeme musieť ešte nejaké týždne alebo mesiace počkať.


Najnovšie články
Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?

Najdostupnejší model je vybavený obdobnou technikou ako o stupeň vyšší exemplár, zrýchlenie na stovku je vecou 4,9 sekundy.

Mercedes-AMG: Pribudol základ GT 43

Na parížskom autosalóne pravdepodobne spoznáme štúdiu, ktorá bude evokovať ikonický typ 504. Prinesie retro štýl s modernými prvkami.

Peugeot chystá  reinkarnáciu kupé 504

Tretia generácia terénneho stroja známeho ako KLTV evokuje ikonický Hummer, poháňa ju turbodiesel s výkonom 165 kW (225 k).

Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×