Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

V ponuke sa objavil miliónový McLaren F1

Superšport vo verzii LM Specification má silnejší dvanásťvalec, komplexne upravený bodykit a disponuje navigáciou či komunikačným systémom.
18 1 príspevok 20.06.2018 / Marek Pokrývka

Keď je reč o miliónových veteránoch, jedným z najpovolanejších mien je RM Sotheby’s. Táto špecializovaná súčasť svetoznámej aukčnej siene predáva vzácne historické automobily ako na bežiacom páse. Aktuálne spúšťa novú vetvu Private Sales, v rámci ktorej ponúka rôznorodé služby týkajúce sa výnimočných strojov. Súčasťou sú priame predaje bez klasickej dražby.

Britský superšport sa v roku 2015 predal za 13,7 milióna dolárov 18 fotografií v galérii Britský superšport sa v roku 2015 predal za 13,7 milióna dolárov Zdroj: RM Sotheby's

Firma zaradila do pilotného portfólia mladého oddelenia osem výnimočných modelov. V tejto ponuke sa okrem iného objavil miliónový McLaren F1, dokonca vo verzii LM Specification vychádzajúcej z pretekárskeho modelu GTR. Z nej šlo do predaja iba päť kusov. Dva upravili v rámci divízie Special Operations a práve jeden exemplár si aktuálne hľadá nového pána. Má nielen silnejší dvanásťvalec dosahujúci výkon 500 kW (680 k), ale tiež komplexne upravený bodykit s veľkým predným spojlerom, rozšírenými ventilovanými blatníkmi a masívnym krídlom. Špecifické komponenty dostali do vienka aj podvozkové partie.

Superšport nesúci výrobné číslo 73 sa okrem spomínaných prvkov vyznačuje aj množstvom ďalších vecí: nesie podpis Gordona Murraya, disponuje navigáciou Phillips či moderným komunikačným systémom. Aj vďaka týmto prvkom je vozidlo mnohými považované za najlepší exemplár ef-jednotky ideálne kombinujúci vlastnosti cestného a okruhového variantu.

McLaren Senna na okruhu prekoná P1 GTR

Britská beštia šprintuje na tempo 100 km/h za 2,8 sekundy a jej najvyššie tempo je 340 km/h. Tieto čísla sú však len časťou skladačky.

Cenu exkluzívneho artikla firma RM Sotheby’s na svojej stránke neuvádza. Britský klenot naposledy menil svojho majiteľa v roku 2015, kedy sa predal za 13,7 milióna dolárov (11,88 mil. eur podľa dnešného kurzu). Odvtedy najazdil iba 700 kilometrov. McLaren F1 LM Specification je v absolútne špičkovom stave a podľa všetkého spomínanú sumu spred troch rokov pri ďalšom predaji prekoná.


Najnovšie články
Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?

Najdostupnejší model je vybavený obdobnou technikou ako o stupeň vyšší exemplár, zrýchlenie na stovku je vecou 4,9 sekundy.

Mercedes-AMG: Pribudol základ GT 43

Na parížskom autosalóne pravdepodobne spoznáme štúdiu, ktorá bude evokovať ikonický typ 504. Prinesie retro štýl s modernými prvkami.

Peugeot chystá  reinkarnáciu kupé 504

Tretia generácia terénneho stroja známeho ako KLTV evokuje ikonický Hummer, poháňa ju turbodiesel s výkonom 165 kW (225 k).

Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×