Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Aston Martin neustrážil špičkové kupé DBS

Obrázok publikovaný na sociálnej sieti odhaľuje viac z tvarov predných partií, vidieť na ňom masku chladiča, línie svetiel i nárazník.
20.06.2018 / Marek Pokrývka

Prestížne automobilky stále častejšie organizujú predpremiéry, na ktorých svoje pripravované produkty ukazujú potenciálnej klientele. Podujatia vždy sprevádzajú prísne bezpečnostné opatrenia. Napriek tomu sa už neraz stalo, že zástupcovia smotánky si tajne urobili nejaké fotografie. Obeťou takéhoto úniku materiálov sa najnovšie stal Aston Martin.

Britský výrobca počas prezentácie zákazníkom neustrážil svoje špičkové kupé, ktoré má čoskoro tvoriť vrchol štandardnej ponuky. Nad ním už bude len extrémny hyperšport Valkyrie. Automobilka už v apríli prezradila, že vozidlo oživí označenie DBS a pridá k nemu slovíčko Superleggera naznačujúce nízku hmotnosť. Pri jeho ohlásení firma zverejnila záber zachytávajúci časť kapoty.

Aston Martin DBS čaká znovuzrodenie

Britský výrobca si odhalenie novej vlajkovej lode naplánoval na júnový termín, súčasťou názvu bude označenie Superleggera.

Obrázok z exkluzívneho prvotného odhalenia publikovaný na sociálnej sieti odhaľuje z tvarov predných partií podstatne viac. Vidieť na ňom línie svetiel, obrovskú masku chladiča i agresívne tvarovaný nárazník, vytušiť z neho možno tiež dizajn kolies. Rysy zadku zatiaľ zostávajú tajomstvom spolu s technickými detailmi. Dátum oficiálnej premiéry nie je známy, no pravdepodobne spoznáme nový Aston Martin počas letných mesiacov.


Najnovšie články
Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?

Najdostupnejší model je vybavený obdobnou technikou ako o stupeň vyšší exemplár, zrýchlenie na stovku je vecou 4,9 sekundy.

Mercedes-AMG: Pribudol základ GT 43

Na parížskom autosalóne pravdepodobne spoznáme štúdiu, ktorá bude evokovať ikonický typ 504. Prinesie retro štýl s modernými prvkami.

Peugeot chystá  reinkarnáciu kupé 504

Tretia generácia terénneho stroja známeho ako KLTV evokuje ikonický Hummer, poháňa ju turbodiesel s výkonom 165 kW (225 k).

Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×