Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Dähler skracuje čakanie na BMW X3 M

Súčasný strop modelového radu dostal čierny kabát, znížený podvozok, 21-palcové kolesá a najmä motor posilnený na 420 konských síl.
17 19.06.2018 / Marek Pokrývka

Čoskoro ubehne rok od odhalenia tretej generácie BMW X3. Populárne bavorské SUV debutovalo vo viacerých verziách, vrátane zástupcu rodiny M Performance. Silný šesťvalcový model s označením M40i tvorí aktuálne vrchol ponuky. Už dlhšie je však verejným tajomstvom, že časom ho nahradí ešte výkonnejší variant X3 M. Čakanie naň skracuje firma Dähler.

SUV upravené firmou Dähler má výkon takmer ako model M3 17 fotografií v galérii SUV upravené firmou Dähler má výkon takmer ako model M3 Zdroj: Dähler

Tento nemecký tuner vzal do parády aktuálnu špičku ponuky a mierne potrénoval jej bicepsy. Dvakrát prepĺňaný trojlitrový benzín dostal od neho odlišný výfukový systém a upravenú riadiacu jednotku. Tieto zásahy stačili na to, aby maximálny výkon stúpol z 265 kW (360 k) na 309 kW (420 k). Krútiaci moment popritom poskočil z 500 Nm až na 630 Nm.

Test BMW X3: Naozaj je to len trojka?

Bavorská novinka prerastá formát kompaktného SUV, do vyšších sfér zabŕda okrem rozmerov aj množstvom vybavenia či svojimi cenami.

Jediným prvkom prezrádzajúcim úpravy pohonnej jednotky sú štyri okrúhle koncovky výfuku, ktoré majú spolu s množstvom ďalších komponentov čiernu farbu. S všadeprítomnou temnotou kontrastuje iba zopár prvkov. Okrem častí masky chladiča, nárazníkov či spätných zrkadiel sú to najmä kolesá, disky majú priemer 21 palcov. Do blatníkov lepšie zapadajú vďaka zníženiu podvozka. Balík dáva SUV ešte väčší šmrnc, jeho cenu sme sa nedozvedeli.


Najnovšie články
Peugeot e-Legend: Retro kupé na elektrinu

BMW radu 1 už netrpezlivo čaká na ďalšiu generáciu a čoskoro sa jej aj dočká. Vo vrcholnom vyhotovení M145i sa však už budeme musieť zaobísť bez šesťvalca...

BMW M145i: Vieme, čo má nahradiť šesťvalec

Bratislave sa zrejme už čoskoro minú evidenčné čísla so skratkou BL. Polícia preto spúšťa hlasovanie o novej skratke.

Aj keď biznis VW v Iráne nie je rozsiahly, krok firmy znamená symbolické víťazstvo pre amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Volkswagen sa sťahuje z iránskeho trhu

Kórejskí grafici vytvorili vizualizáciu, ktorej základom sa stala fotografia maskovaného prototypu. Obrázok nie je ďaleko od reálnej verzie.

Ako bude vyzerať Chevrolet Corvette C8?

Hot-hatch disponuje vyladenou verziou štvorvalca, má zvýšenú tuhosť karosérie a prepracovaný podvozok. Stovku zhltne za 4,7 sekundy.

Mercedes-AMG A 35 poháňa 306 žrebcov

Štýlové kórejské vozidlo patrí ku kvalitným členom triedy B-SUV. S litrovým srdcom je príjemne svižné, motor by však mohol byť lepšie odizolovaný.

Test Kia Stonic 1.0 T-GDi: Trojvalcová osa
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×