Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Dähler skracuje čakanie na BMW X3 M

Súčasný strop modelového radu dostal čierny kabát, znížený podvozok, 21-palcové kolesá a najmä motor posilnený na 420 konských síl.
17 19.06.2018 / Marek Pokrývka

Čoskoro ubehne rok od odhalenia tretej generácie BMW X3. Populárne bavorské SUV debutovalo vo viacerých verziách, vrátane zástupcu rodiny M Performance. Silný šesťvalcový model s označením M40i tvorí aktuálne vrchol ponuky. Už dlhšie je však verejným tajomstvom, že časom ho nahradí ešte výkonnejší variant X3 M. Čakanie naň skracuje firma Dähler.

SUV upravené firmou Dähler má výkon takmer ako model M3 17 fotografií v galérii SUV upravené firmou Dähler má výkon takmer ako model M3 Zdroj: Dähler

Tento nemecký tuner vzal do parády aktuálnu špičku ponuky a mierne potrénoval jej bicepsy. Dvakrát prepĺňaný trojlitrový benzín dostal od neho odlišný výfukový systém a upravenú riadiacu jednotku. Tieto zásahy stačili na to, aby maximálny výkon stúpol z 265 kW (360 k) na 309 kW (420 k). Krútiaci moment popritom poskočil z 500 Nm až na 630 Nm.

Test BMW X3: Naozaj je to len trojka?

Bavorská novinka prerastá formát kompaktného SUV, do vyšších sfér zabŕda okrem rozmerov aj množstvom vybavenia či svojimi cenami.

Jediným prvkom prezrádzajúcim úpravy pohonnej jednotky sú štyri okrúhle koncovky výfuku, ktoré majú spolu s množstvom ďalších komponentov čiernu farbu. S všadeprítomnou temnotou kontrastuje iba zopár prvkov. Okrem častí masky chladiča, nárazníkov či spätných zrkadiel sú to najmä kolesá, disky majú priemer 21 palcov. Do blatníkov lepšie zapadajú vďaka zníženiu podvozka. Balík dáva SUV ešte väčší šmrnc, jeho cenu sme sa nedozvedeli.


Najnovšie články
Rakúsko chce zvýšiť rýchlosť na diaľniciach

K čisto benzínovej dvojici motorov sa pridáva vyhotovenie s označením e-Boxer. Počas budúceho roka bude údajne realitou aj v Európe.

Subaru XV dostalo hybridný variant

Obytné automobily či prívesy sú, prinajmenšom čo sa dizajnu a pôdorysu týka, už roky relatívne konzervatívne. Na trh prichádza firma Romotow, ktorá by...

Nahradí aj chatu: Prvý karavan svojho druhu

Elektrický poháňané SUV má kontroverzný dizajn, kabínu vytvárajúcu uvoľnenú atmosféru a schopnosť plne autonómneho fungovania.

BMW Vision iNext: Vo výrobe od roku 2021

O automobily vyrobené pred rokom 1989 by u nás pred nejakým časom ešte nikto nezakopol. Teraz však, zdá sa, začínajú byť opäť atraktívne a ako youngtimery majú...

Najdrahší Žiguli v SR: Stojí za tú sumu?

Populárne mestské auto oslavuje svoje 20. narodeniny a okrem jubilejnej verzie obohacuje modelový rad aj jemne športový hybrid.

Toyota Yaris: Pribudli verzie GR Sport a Y20

Popularita autokamier narastá a záujemcovia o kúpu môžu mať hlavybôľ pri výbere vhodného modelu. ADAC sa preto rozhodol dôkladne prevetrať deväť modelov.

Test autokamier: Všetky trpia na jednu slabinu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×