Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

McLaren opäť láka na vrchol Sports Series

Novinka pripomína riešením výfuku model Senna, ale ešte viac sa podobá na Porsche 918 Spyder. Odhalenie automobilka naplánovala na 28. júna.
1 19.06.2018 / Marek Pokrývka

Zhruba pred dvomi týždňami McLaren prezradil, že onedlho rozšíri svoju najdostupnejšiu modelovú líniu o špičkový variant. Podľa všetkého bude niesť označenie 600LT vytvorené spojením počtu konských síl a skratkou slov Long Tail evokujúcich pretekársku minulosť. Automobilka momentálne na vrchol modelového radu Sports Series opäť láka, zverejnila ďalšiu detailnú fotografiu.

Takto bude vyzerať výfuk nového kupé značky McLaren

Prvý záber pripravovaného kupé odhalil prítomnosť upraveného bodykitu s veľkým karbónovým difúzorom. Našim očiam na ňom uniklo, že po stranách celkom chýbajú vyústenia výfukového potrubia. Čerstvý obrázok potvrdzuje ich premiestnenie. Namiesto bočných častí nárazníka budú spaliny vychádzať z centrálnej dvojice okrúhlych koncoviek, ktoré sú tesne nad motorom.

Rodinu značky McLaren rozšíri model 600LT

Vrchol línie Sports Series prinesie okrem vyššieho výkonu aj prepracovaný bodykit, upravený podvozok a špecifické obutie.

Novinka týmto riešením pripomína model Senna, ale ešte viac sa vyústenie výfuku podobá na Porsche 918 Spyder. Ďalšie detaily pravdepodobne firma ukáže v najbližších dňoch. Kompletné odhalenie naplánovala na 28. júna, naživo chce novinku predviesť návštevníkom Festivalu rýchlosti v Goodwoode o dva týždne neskôr. McLaren tam absolvuje tradičnú jazdu do vrchu.


Najnovšie články
Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?

Najdostupnejší model je vybavený obdobnou technikou ako o stupeň vyšší exemplár, zrýchlenie na stovku je vecou 4,9 sekundy.

Mercedes-AMG: Pribudol základ GT 43

Na parížskom autosalóne pravdepodobne spoznáme štúdiu, ktorá bude evokovať ikonický typ 504. Prinesie retro štýl s modernými prvkami.

Peugeot chystá  reinkarnáciu kupé 504

Tretia generácia terénneho stroja známeho ako KLTV evokuje ikonický Hummer, poháňa ju turbodiesel s výkonom 165 kW (225 k).

Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×