Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

McLaren opäť láka na vrchol Sports Series

Novinka pripomína riešením výfuku model Senna, ale ešte viac sa podobá na Porsche 918 Spyder. Odhalenie automobilka naplánovala na 28. júna.
1 19.06.2018 / Marek Pokrývka

Zhruba pred dvomi týždňami McLaren prezradil, že onedlho rozšíri svoju najdostupnejšiu modelovú líniu o špičkový variant. Podľa všetkého bude niesť označenie 600LT vytvorené spojením počtu konských síl a skratkou slov Long Tail evokujúcich pretekársku minulosť. Automobilka momentálne na vrchol modelového radu Sports Series opäť láka, zverejnila ďalšiu detailnú fotografiu.

Takto bude vyzerať výfuk nového kupé značky McLaren

Prvý záber pripravovaného kupé odhalil prítomnosť upraveného bodykitu s veľkým karbónovým difúzorom. Našim očiam na ňom uniklo, že po stranách celkom chýbajú vyústenia výfukového potrubia. Čerstvý obrázok potvrdzuje ich premiestnenie. Namiesto bočných častí nárazníka budú spaliny vychádzať z centrálnej dvojice okrúhlych koncoviek, ktoré sú tesne nad motorom.

Rodinu značky McLaren rozšíri model 600LT

Vrchol línie Sports Series prinesie okrem vyššieho výkonu aj prepracovaný bodykit, upravený podvozok a špecifické obutie.

Novinka týmto riešením pripomína model Senna, ale ešte viac sa vyústenie výfuku podobá na Porsche 918 Spyder. Ďalšie detaily pravdepodobne firma ukáže v najbližších dňoch. Kompletné odhalenie naplánovala na 28. júna, naživo chce novinku predviesť návštevníkom Festivalu rýchlosti v Goodwoode o dva týždne neskôr. McLaren tam absolvuje tradičnú jazdu do vrchu.


Najnovšie články
Rakúsko chce zvýšiť rýchlosť na diaľniciach

K čisto benzínovej dvojici motorov sa pridáva vyhotovenie s označením e-Boxer. Počas budúceho roka bude údajne realitou aj v Európe.

Subaru XV dostalo hybridný variant

Obytné automobily či prívesy sú, prinajmenšom čo sa dizajnu a pôdorysu týka, už roky relatívne konzervatívne. Na trh prichádza firma Romotow, ktorá by...

Nahradí aj chatu: Prvý karavan svojho druhu

Elektrický poháňané SUV má kontroverzný dizajn, kabínu vytvárajúcu uvoľnenú atmosféru a schopnosť plne autonómneho fungovania.

BMW Vision iNext: Vo výrobe od roku 2021

O automobily vyrobené pred rokom 1989 by u nás pred nejakým časom ešte nikto nezakopol. Teraz však, zdá sa, začínajú byť opäť atraktívne a ako youngtimery majú...

Najdrahší Žiguli v SR: Stojí za tú sumu?

Populárne mestské auto oslavuje svoje 20. narodeniny a okrem jubilejnej verzie obohacuje modelový rad aj jemne športový hybrid.

Toyota Yaris: Pribudli verzie GR Sport a Y20

Popularita autokamier narastá a záujemcovia o kúpu môžu mať hlavybôľ pri výbere vhodného modelu. ADAC sa preto rozhodol dôkladne prevetrať deväť modelov.

Test autokamier: Všetky trpia na jednu slabinu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×