Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

VW sa otriasol, jeho predaj stúpa

Aféra dieselgate síce ešte ani zďaleka nekončí, no minimálne podľa predajných čísiel sa zdá, že Volkswagen sa z najhoršieho otriasol. V máji predal viac áut v Európe aj na ostatných kľúčových trhoch.
18.06.2018 / TASR

Nemecká spoločnosť Volkswagen oznámila zvýšenie predaja za mesiac máj o viac než šesť percent. Výrazný rast zaznamenala firma aj na európskom trhu, kde predaj áut vzrástol takmer o šesť percent.

Skupina VW predala v celom svete minulý mesiac 953 400 vozidiel. Oproti máju predchádzajúceho roka to predstavuje rast o 6,1 percenta. V prípade európskeho trhu dosiahli dodávky 416 400, čo znamená rast o 5,8 percenta.

Firme sa darilo aj na kľúčovom trhu západnej Európy, kde rast dosiahol 5,5 percenta, keď VW predal 345 800 vozidiel. Predaj sa zvýšil aj na domácom trhu, konkrétne o dve percentá na 123 200 vozidiel.

Ešte výraznejšie vzrástol predaj skupiny VW v strednej a vo východnej Európe. Spoločnosť na týchto trhoch predala celkovo 70 600 vozidiel, čo medziročne znamená rast o 7,3 percenta. Z toho 18 500 vozidiel predala v Rusku, kde to predstavuje rast o 20 percent.

Od začiatku roka predala nemecká spoločnosť viac než 4,5 milióna vozidiel. Predaj tak v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka vzrástol o 7,7 percenta. V samotnej Európe to bolo vyše 1,9 milióna vozidiel, o 5,5 percenta viac než za päť mesiacov roka 2017.

(TASR)


Najnovšie články
Test Kodiaq Sportline: Najlepšia Škoda

Štýlové kórejské vozidlo patrí ku kvalitným členom triedy B-SUV. S litrovým srdcom je príjemne svižné, motor by však mohol byť lepšie odizolovaný.

Test Kia Stonic 1.0 T-GDi: Trojvalcová osa

Kompletne otvorený roadster odkazuje na stroje z povojnového obdobia. Existujú dve verzie, pri oboch je základom kupé 812 Superfast.

Ferrari Monza má najsilnejší motor značky

Ford do Európy definitívne prináša Ranger Raptor a spolu s ním i ďalšie novinky. Oznámil to na autosalóne úžitkových vozidiel v Hannoveri. Tešiť sa po novom...

Premiéry Fordu: Ranger Raptor i Custom PHEV

Nemecko chcelo s pomocou stimulov a dotácií dostať na svoje ciele milión áut do roka 2020. Tento cieľ však nie je reálny a určite sa nenaplní.

Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×