Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Byton K-Byte: Elektrický sedan z budúcnosti

Čínsky start-up Byton láka na nový koncept autonómneho elektrického sedanu. Bude niesť označenie K-Byte a staví na nové technológie.
13 3 príspevky 17.06.2018 / Redakcia AUTO BILD

Číňania pri pohľade do budúcnosti nezaháľajú. Mladá startup-ová spoločnosť Byton predstavila na podujatí v Šanghaji ambiciózny plán rozšírenia svojho portfólia o elektrický sedan. Ten bude nabitý technológiami a už o tri roky by mal uzrieť svetlo sveta. Bude mať šancu presadiť sa nielen v najľudnatejšej krajine sveta?

Siluetu fialového konceptu kazia technologické pomôcky 13 fotografií v galérii Siluetu fialového konceptu kazia technologické pomôcky Zdroj: Byton

Štvordverový koncept nezaprie podobnosť so svojím starším bratom z kategórie SUV. Úzke LED svetlá sú aj v tomto prípade vpredu predelené menovkou Byton a vzadu tvoria celistvú líniu. V týchto častiach je badateľná aj výraznejšie klesajúca strecha. Celkové proporcie čínskeho konceptu majú pôsobiť futuristicky a zároveň zlepšovať aerodynamiku.

Dokonalé prúdenie vzduchu môže byť však narušené výsuvnými Lidar senzormi medzi prednými blatníkmi a dverami. Tie sa objavia vždy, keď si vodič rozhodne oddýchnuť a zapne autonómny režim. Plynulú siluetu auta narúšajú aj snímače na streche. V tomto prípade ide o "LiBow" systém, ktorý je schopný v spolupráci s bočnými senzormi zaznamenať dianie okolo celého vozidla.

Lidar senzory pôsobia na karosérii sedanu ako päsť na oko 13 fotografií v galérii Lidar senzory pôsobia na karosérii sedanu ako päsť na oko Zdroj: Byton

Technológia by sa mala v budúcnosti preniesť do ďalších modelov tejto značky. Ich spoločným menovateľom bude aj prípona Byte v názve. Autonómny systém by mal byť pripravený na testovanie už v roku 2020, pričom o rok neskôr má byť model K-Byte pripravený na sériovú produkciu.

Tesla Model X má ďalšieho čínskeho soka

Elektrický crossover Byton má originálne dynamické tvary, obrovskú širokouhlú obrazovku na palubnej doske a dojazd asi 400 kilometrov.

Brány továrne bude sedan určite opúšťať vďaka elektromotoru, no jeho parametre sú zatiaľ neznáme. Z obrázkov čínskej štúdie sa toho nedozvieme veľa ani o interiéri, futuristický vzhľad však môže prebrať od svojho väčšieho súrodenca. Ten medzičasom zmenil svoje meno z Crossover Concept na M-Byte.


Video
Najnovšie články
Hyundai Ioniq podstúpil plastickú operáciu

Už onedlho sa začnú najrozsiahlejšie dopravné obmedzenia v histórii Bratislavy. Pri riadení dopravy bude uprednostňovaná MHD, primátor Matúš Vallo preto...

Vallo: Vodiči nechajte autá doma, použite MHD

Obchodníci sa neraz predháňajú v ponuke zaujímavých „vychytávok“, ktoré by mali v zime uľahčiť život motoristu. Niektoré môžu byť užitočné, iné z vás len...

Zimné príslušenstvo: Čo sa oplatí a čo určite nie?

Nemecko nastúpilo na cestu rozvoja elektromobility a postupne rozširuje sieť nabíjacích staníc. Zatiaľ najviac ich má Hamburg.

Najviac nabíjačiek v Nemecku má Hamburg

Americký úpravca dal elektrickému SUV široký bodykit z uhlíkových vlákien a kompletne prečalúnil jeho interiér.

T Sportline Model X: Karbón a oranžová

Volkswagen plánuje nástupcu aktuálneho Golfu ukázať už o niekoľko mesiacov, online svet však už jeho podobu pozná. Po starších videách sa teraz na internete...

Dizajn ôsmeho Golfu prezrádzajú nové fotky

Z hľadiska dizajnu neprešlo vozidlo žiadnymi väčšími úpravami, vyhol sa im aj interiér. Pod kapotou sa objavil vylepšený automat i dvojlitrový turbodiesel.

Mondeo: Po facelifte aj hybridné kombi
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×