Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Bizarné: Svojho otca pochoval v BMW X6

Podľa uverejnených informácii mal Nigérijčan za jazdené SUV zaplatiť v prepočte vyše 75-tisíc eur, správa vyvolala pobúrenie.
1 32 príspevkov 16.06.2018 / Marek Pokrývka

Viera v posmrtný život značne ovplyvnila pohrebné zvyklosti. Pri významných ľuďoch bolo dlhé stáročia bežné, že sa nechávali uložiť na večný odpočinok spolu s rôznymi vzácnymi predmetmi. Dnes je to skôr rarita. Istý muž z Nigérie nedávno tradíciu z minulosti oprášil, svojho otca údajne pochoval namiesto klasickej truhly v BMW X6. Informoval o tom britský denník Sun.

Z bavorského auta sa údajne stala honosná schránka na telesné pozostatky

Vysvetlenie nevšedného pohrebu je pomerne bizarné. Za všetkým vraj stojí sľub, ktorý dal Azubuike kedysi zosnulému rodičovi. Jedného dňa mu chcel zaobstarať parádne auto. Tento cieľ však syn nedokázal počas otcovho života splniť a po jeho smrti sa to rozhodol napraviť vo veľkom štýle. Z druhej ruky mu kúpil prvú generáciu imidžového bavorského SUV.

Nigérijčan mal za jazdené BMW mal podľa zverejnených informácii zaplatiť v prepočte vyše 75-tisíc eur, šlo teda o poriadne honosnú schránku na telesné pozostatky. Najmä s ohľadom na životnú úroveň veľkej časti tamojšieho obyvateľstva. Jazdený automobil bol v dobrom stave a súčasťou jeho vybavenia mal byť navigačný systém. Vraj na to, aby otec trafil do nebeskej brány...

Kuriózna úprava: Tesla ako pohrebné auto

Pohrebné vozidlá sú zvyčajne skôr striedme a nenápadné. Niekedy sa však objaví výnimka. Medzi ne jednoznačne patrí aj táto Tesla Model S.

Správa vyvolala v mnohých ľuďoch pobúrenie. Zosnulý otec totiž žil na chudobnom vidieku. Okamžite po zverejnení fotografie sa začali množiť hlasy kritizujúce pohreb, finančný balík mohol byť podľa nich použitý aj omnoho zmysluplnejšie než na zahrabanie luxusného auta do zeme. S tým nemožno nesúhlasiť. Objavili sa však aj hlasy spochybňujúce vierohodnosť informácii, fotografia s pochovávaním SUV vraj bola zachytená počas nakrúcania filmu. Potvrdiť ani vyvrátiť to však momentálne nevieme.


Najnovšie články
Rakúsko chce zvýšiť rýchlosť na diaľniciach

K čisto benzínovej dvojici motorov sa pridáva vyhotovenie s označením e-Boxer. Počas budúceho roka bude údajne realitou aj v Európe.

Subaru XV dostalo hybridný variant

Obytné automobily či prívesy sú, prinajmenšom čo sa dizajnu a pôdorysu týka, už roky relatívne konzervatívne. Na trh prichádza firma Romotow, ktorá by...

Nahradí aj chatu: Prvý karavan svojho druhu

Elektrický poháňané SUV má kontroverzný dizajn, kabínu vytvárajúcu uvoľnenú atmosféru a schopnosť plne autonómneho fungovania.

BMW Vision iNext: Vo výrobe od roku 2021

O automobily vyrobené pred rokom 1989 by u nás pred nejakým časom ešte nikto nezakopol. Teraz však, zdá sa, začínajú byť opäť atraktívne a ako youngtimery majú...

Najdrahší Žiguli v SR: Stojí za tú sumu?

Populárne mestské auto oslavuje svoje 20. narodeniny a okrem jubilejnej verzie obohacuje modelový rad aj jemne športový hybrid.

Toyota Yaris: Pribudli verzie GR Sport a Y20

Popularita autokamier narastá a záujemcovia o kúpu môžu mať hlavybôľ pri výbere vhodného modelu. ADAC sa preto rozhodol dôkladne prevetrať deväť modelov.

Test autokamier: Všetky trpia na jednu slabinu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×