Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Bizarné: Svojho otca pochoval v BMW X6

Podľa uverejnených informácii mal Nigérijčan za jazdené SUV zaplatiť v prepočte vyše 75-tisíc eur, správa vyvolala pobúrenie.
1 32 príspevkov 16.06.2018 / Marek Pokrývka

Viera v posmrtný život značne ovplyvnila pohrebné zvyklosti. Pri významných ľuďoch bolo dlhé stáročia bežné, že sa nechávali uložiť na večný odpočinok spolu s rôznymi vzácnymi predmetmi. Dnes je to skôr rarita. Istý muž z Nigérie nedávno tradíciu z minulosti oprášil, svojho otca údajne pochoval namiesto klasickej truhly v BMW X6. Informoval o tom britský denník Sun.

Z bavorského auta sa údajne stala honosná schránka na telesné pozostatky

Vysvetlenie nevšedného pohrebu je pomerne bizarné. Za všetkým vraj stojí sľub, ktorý dal Azubuike kedysi zosnulému rodičovi. Jedného dňa mu chcel zaobstarať parádne auto. Tento cieľ však syn nedokázal počas otcovho života splniť a po jeho smrti sa to rozhodol napraviť vo veľkom štýle. Z druhej ruky mu kúpil prvú generáciu imidžového bavorského SUV.

Nigérijčan mal za jazdené BMW mal podľa zverejnených informácii zaplatiť v prepočte vyše 75-tisíc eur, šlo teda o poriadne honosnú schránku na telesné pozostatky. Najmä s ohľadom na životnú úroveň veľkej časti tamojšieho obyvateľstva. Jazdený automobil bol v dobrom stave a súčasťou jeho vybavenia mal byť navigačný systém. Vraj na to, aby otec trafil do nebeskej brány...

Kuriózna úprava: Tesla ako pohrebné auto

Pohrebné vozidlá sú zvyčajne skôr striedme a nenápadné. Niekedy sa však objaví výnimka. Medzi ne jednoznačne patrí aj táto Tesla Model S.

Správa vyvolala v mnohých ľuďoch pobúrenie. Zosnulý otec totiž žil na chudobnom vidieku. Okamžite po zverejnení fotografie sa začali množiť hlasy kritizujúce pohreb, finančný balík mohol byť podľa nich použitý aj omnoho zmysluplnejšie než na zahrabanie luxusného auta do zeme. S tým nemožno nesúhlasiť. Objavili sa však aj hlasy spochybňujúce vierohodnosť informácii, fotografia s pochovávaním SUV vraj bola zachytená počas nakrúcania filmu. Potvrdiť ani vyvrátiť to však momentálne nevieme.


Najnovšie články
Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?

Najdostupnejší model je vybavený obdobnou technikou ako o stupeň vyšší exemplár, zrýchlenie na stovku je vecou 4,9 sekundy.

Mercedes-AMG: Pribudol základ GT 43

Na parížskom autosalóne pravdepodobne spoznáme štúdiu, ktorá bude evokovať ikonický typ 504. Prinesie retro štýl s modernými prvkami.

Peugeot chystá  reinkarnáciu kupé 504

Tretia generácia terénneho stroja známeho ako KLTV evokuje ikonický Hummer, poháňa ju turbodiesel s výkonom 165 kW (225 k).

Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×