Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Rarita za 5 000 000 Kč: Tatra T700 na predaj

FOTO
U našich susedov sa predáva raritný automobil Tatra T700, ktorý prešiel detailnou renováciou. Teraz vyzerá ako nový a majiteľ si ho aj náležite cení. Nie je však tá suma prehnaná?
5 36 príspevkov 17.06.2018 / Filip Kadlečík

Tatra 700 konštrukčne vychádza z modelu 613 a preto sa často zvykne označovať aj ako Tatra 613 T700, resp. detailne aj Tatra 613-5. Ide totiž prakticky o posledné vývojové štádium populárnej limuzíny so vzduchom chladeným osemvalcom uloženým nad zadnou hnanou nápravou. Vo výrobe bola medzi rokmi 1996 a 1999 a celkovo malo vzniknúť len 62 kusov.

Krásne zreštaurovaný kus je vo vynikajúcom stave 5 fotografií v galérii Krásne zreštaurovaný kus je vo vynikajúcom stave Zdroj: Rajveteranu.cz

O vysokej hodnote jednotlivých exemplárov teda niet žiadnych pochýb, najmä ak sú ešte stále vo vynikajúcom stave. Jeden zo šiestich desiatok sa teraz predáva. Ide o kompletne zreštaurovaný kus, ktorý v minulosti používal predseda senátu Českej Republiky, Peter Pithart. Táto tatrovka bola vyrobená v roku 1996, interiér má vyhotovený v béžovej farbe a po renovácii najazdila len 5 000 km.

Nad jej poháňanou zadnou nápravou drieme 3,5-litrový vzduchom chladený osemvalec ladený na 147 kW (200 k). Majiteľ uvádza, že automobil sa bez problémv dokáže rozbehnúť až na rýchlosť 240 km/h. Okrem dynamiky tu netreba opomínať ani luxus - dlhý rázvor (3 130 mm) nahráva vnútornému klimatizovanému priestoru, posádka si navyše môže užívať masážne a vyhrievané sedadlá.

Legendárna Tatra: Toto všetko vyrába dnes

Český výrobca Tatra bol v minulosti tak úspešný, že jeho názov zľudovel a začal sa používať na označenie všetkých vozidiel s výklopnou korbou. Pozrite sa, čo kopřivnická značka produkuje dnes.

Ponúkaná Tatra 613 T700 samozrejme má elektrické okná, nechýba ani posilňovač riadenia či haldy kože na rôznych miestach kabíny. Už prvé nahliadnutie do interiéru a motorového priestoru napovie, že vozidlo je naozaj vo vynikajúcom stave. Majiteľ si ho preto aj náležite cení - podľa inzerátu na portáli Rajveteranu.cz na rovných 5 000 000 Kč, teda približne 195 000 eur. Čo myslíte, ide o premrštenú sumu? Dôležité je, že sa o nej ešte dá vyjednávať, prípadne na protihodnotu ponúknuť iný zaujímavý model Tatry.


Najnovšie články
Test Kodiaq Sportline: Najlepšia Škoda

Štýlové kórejské vozidlo patrí ku kvalitným členom triedy B-SUV. S litrovým srdcom je príjemne svižné, motor by však mohol byť lepšie odizolovaný.

Test Kia Stonic 1.0 T-GDi: Trojvalcová osa

Kompletne otvorený roadster odkazuje na stroje z povojnového obdobia. Existujú dve verzie, pri oboch je základom kupé 812 Superfast.

Ferrari Monza má najsilnejší motor značky

Ford do Európy definitívne prináša Ranger Raptor a spolu s ním i ďalšie novinky. Oznámil to na autosalóne úžitkových vozidiel v Hannoveri. Tešiť sa po novom...

Premiéry Fordu: Ranger Raptor i Custom PHEV

Nemecko chcelo s pomocou stimulov a dotácií dostať na svoje ciele milión áut do roka 2020. Tento cieľ však nie je reálny a určite sa nenaplní.

Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×