Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Rarita za 5 000 000 Kč: Tatra T700 na predaj

FOTO
U našich susedov sa predáva raritný automobil Tatra T700, ktorý prešiel detailnou renováciou. Teraz vyzerá ako nový a majiteľ si ho aj náležite cení. Nie je však tá suma prehnaná?
5 36 príspevkov 17.06.2018 / Filip Kadlečík

Tatra 700 konštrukčne vychádza z modelu 613 a preto sa často zvykne označovať aj ako Tatra 613 T700, resp. detailne aj Tatra 613-5. Ide totiž prakticky o posledné vývojové štádium populárnej limuzíny so vzduchom chladeným osemvalcom uloženým nad zadnou hnanou nápravou. Vo výrobe bola medzi rokmi 1996 a 1999 a celkovo malo vzniknúť len 62 kusov.

Krásne zreštaurovaný kus je vo vynikajúcom stave 5 fotografií v galérii Krásne zreštaurovaný kus je vo vynikajúcom stave Zdroj: Rajveteranu.cz

O vysokej hodnote jednotlivých exemplárov teda niet žiadnych pochýb, najmä ak sú ešte stále vo vynikajúcom stave. Jeden zo šiestich desiatok sa teraz predáva. Ide o kompletne zreštaurovaný kus, ktorý v minulosti používal predseda senátu Českej Republiky, Peter Pithart. Táto tatrovka bola vyrobená v roku 1996, interiér má vyhotovený v béžovej farbe a po renovácii najazdila len 5 000 km.

Nad jej poháňanou zadnou nápravou drieme 3,5-litrový vzduchom chladený osemvalec ladený na 147 kW (200 k). Majiteľ uvádza, že automobil sa bez problémv dokáže rozbehnúť až na rýchlosť 240 km/h. Okrem dynamiky tu netreba opomínať ani luxus - dlhý rázvor (3 130 mm) nahráva vnútornému klimatizovanému priestoru, posádka si navyše môže užívať masážne a vyhrievané sedadlá.

Legendárna Tatra: Toto všetko vyrába dnes

Český výrobca Tatra bol v minulosti tak úspešný, že jeho názov zľudovel a začal sa používať na označenie všetkých vozidiel s výklopnou korbou. Pozrite sa, čo kopřivnická značka produkuje dnes.

Ponúkaná Tatra 613 T700 samozrejme má elektrické okná, nechýba ani posilňovač riadenia či haldy kože na rôznych miestach kabíny. Už prvé nahliadnutie do interiéru a motorového priestoru napovie, že vozidlo je naozaj vo vynikajúcom stave. Majiteľ si ho preto aj náležite cení - podľa inzerátu na portáli Rajveteranu.cz na rovných 5 000 000 Kč, teda približne 195 000 eur. Čo myslíte, ide o premrštenú sumu? Dôležité je, že sa o nej ešte dá vyjednávať, prípadne na protihodnotu ponúknuť iný zaujímavý model Tatry.


Najnovšie články
Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?

Najdostupnejší model je vybavený obdobnou technikou ako o stupeň vyšší exemplár, zrýchlenie na stovku je vecou 4,9 sekundy.

Mercedes-AMG: Pribudol základ GT 43

Na parížskom autosalóne pravdepodobne spoznáme štúdiu, ktorá bude evokovať ikonický typ 504. Prinesie retro štýl s modernými prvkami.

Peugeot chystá  reinkarnáciu kupé 504

Tretia generácia terénneho stroja známeho ako KLTV evokuje ikonický Hummer, poháňa ju turbodiesel s výkonom 165 kW (225 k).

Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×