Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Opel chystá na tento rok odvážnu štúdiu

Počas podujatia Tech Day ohlásil šéfdizajnér značky koncept, ktorý sa zatiaľ skrýva pod plachtou. Pravdepodobne pôjde o športové kupé.
3 1 príspevok 14.06.2018 / Marek Pokrývka

Hlavnou agendou automobilky Opel je momentálne upevňovanie vzťahov v rámci skupiny PSA a vývoj ďalších noviniek postavených na spoločnej architektúre. Nemecká značka však nezabudla ani na imidžový faktor. Na tento rok chystá odvážnu štúdiu, ktorá má zhmotňovať jej možnú budúcnosť. Plán ohlásil šéfdizajnér značky Mark Adams počas podujatia Tech Day. Fotografie z neho priniesol britský magazín Car, vrátane záberov na inkriminované koncepčné vozidlo.

Nemecká novinka má nadviazať na koncept Opel GT z roku 2016 3 fotografie v galérii Nemecká novinka má nadviazať na koncept Opel GT z roku 2016 Zdroj: Car

V rámci súkromného fóra sa predstavitelia firmy venovali najmä technike. Spomínala sa napríklad ďalšia generácia typu Corsa, ktorej debut príde v budúcom roku. Vozidlo postavené na platforme CMP prinesie aj čisto elektrickú verziu. Rüsselsheim okrem toho pracuje na nových benzínových štvorvalcoch, využívať ich má celý koncern. Motory budú prispôsobené na hybridnú aplikáciu.

Opel Corsa: Čo zmení DNA Peugeotu 208?

Koncom tohto roka má na európske trhy prísť ďalšia generácia mestského modelu Opel Corsa. Už teraz je známe, že bude nasledovať vlnu trojvalcov. Zmena však prinesie aj množstvo benefitov.

Asi najzaujímavejším bodom prezentácie bolo pripomenutie atraktívnych konceptov, ktoré v ostatných rokoch členovia skupiny prezentovali. Opel na ňom zastupovalo malé kupé GT odhalené v roku 2016 a druhé športové vozidlo zachytené spredu pod plachtou. Spod nej na fotografii vykúkali zahnuté LED svetlá, znak firmy i vysoká „chrbtica“ prednej kapoty, ďalšie detaily zatiaľ zostávajú schované. Na stiahnutie textilného krytu si pravdepodobne počkáme niekoľko mesiacov.


Najnovšie články
Peugeot e-Legend: Retro kupé na elektrinu

BMW radu 1 už netrpezlivo čaká na ďalšiu generáciu a čoskoro sa jej aj dočká. Vo vrcholnom vyhotovení M145i sa však už budeme musieť zaobísť bez šesťvalca...

BMW M145i: Vieme, čo má nahradiť šesťvalec

Bratislave sa zrejme už čoskoro minú evidenčné čísla so skratkou BL. Polícia preto spúšťa hlasovanie o novej skratke.

Aj keď biznis VW v Iráne nie je rozsiahly, krok firmy znamená symbolické víťazstvo pre amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Volkswagen sa sťahuje z iránskeho trhu

Kórejskí grafici vytvorili vizualizáciu, ktorej základom sa stala fotografia maskovaného prototypu. Obrázok nie je ďaleko od reálnej verzie.

Ako bude vyzerať Chevrolet Corvette C8?

Hot-hatch disponuje vyladenou verziou štvorvalca, má zvýšenú tuhosť karosérie a prepracovaný podvozok. Stovku zhltne za 4,7 sekundy.

Mercedes-AMG A 35 poháňa 306 žrebcov

Štýlové kórejské vozidlo patrí ku kvalitným členom triedy B-SUV. S litrovým srdcom je príjemne svižné, motor by však mohol byť lepšie odizolovaný.

Test Kia Stonic 1.0 T-GDi: Trojvalcová osa
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×