Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Šialenec alebo vizionár? Elon Musk má nový plán

Generálny riaditeľ automobilky Tesla z rukáva opäť vytiahol jeden zo svojich magických trikov. Po svete sa o jeho firme síce šíria negatívne správy, no on ich prehlušuje bombastickými sľubmi.
10 56 príspevkov 14.06.2018 / Filip Kadlečík

Veta “Nikto ti nevie sľúbiť viac než ja” by mohla byť marketingovým mottom generálneho riaditeľa Tesly, Elona Muska. Pred niekoľkými dňami do sveta opäť vypustil šokujúce informácie, ktorým však snáď nikto neverí. Navyše až nápadne presne korelujú s negatívnymi správami o americkej firme.

Agilný roadster by v budúcnosti vraj mohol aj lietať 10 fotografií v galérii Agilný roadster by v budúcnosti vraj mohol aj lietať Zdroj: Tesla Motors

Na sociálnej sieti sa Musk nechal počuť, že beztak bombasticky opísaná druhá generácia modelu Tesla Roadster má byť ešte futuristickejšia a dokonalejšia. Pomôcť tomu má 10 malých pomocných rakiet, ktoré budú nenápadne zabudované v karosérii po celom obvode vozidla. Desiatka raketiek by mala zlepšovať maximálnu rýchlosť a akceleráciu, ale i brzdenie a ovládateľnosť.

Celý balík sa bude volať “SpaceX Package” a má byť dostupný za príplatok. Musk nakoniec všetkému nasadil korunu poslednou vetou svojho statusu. Zmienil sa o tom, že vďaka raketám bude automobil možno vedieť aj lietať. My pokroku držíme palce, ale nie slepo. Vzhľadom na súčasnú situáciu v Tesle, kedy bez problémov nedokáže dodávať ani relatívne “obyčajný” Model 3 je ťažké predstaviť si lietajúci typ Tesla Roadster. Úprimne, takúto znôšku hlúpostí sme na internete nevideli už dávno.

Tesla šokuje: Superrýchly ťahač i roadster

Duo amerických elektromobilov svorne uchvacuje parametrami, vďaka ktorým oba ašpirujú na niekoľko rekordov.

Prečo takéto niečo excentrický americký inžinier publikoval? Domnievame sa, že ide o ďalší z jeho šikovných marketingových trikov a bombastických sľubov. Musk sa totiž spolieha na to, že šokujúce informácie vo svete prebijú tie reálne, a síce, že Tesla musí prejsť ťažkou reorganizáciou. Pri nej sa zníži počet pracovných miest o 9 %, čo v praxi predstavuje približne 3 000 zamestnancov. Nemá však ísť o pracovníkov výroby.

Pôvodným cieľom Tesly bolo o takomto čase vyrábať 5 000 automobilov Tesla Model 3 za týždeň, realita je však taká, že sa za rovnaký čas aktuálne vyprodukuje približne len 3 500 exemplárov. Model 3 sa mal pritom starať o generovanie veľkého objemu tržieb a tým stabilizovať Teslu. To sa ešte stále nestalo.

Tesla zníži počet pracovných miest o približne 9 %

Musk označil plány na rušenie miest za "ťažkú, ale nevyhnutnú" reorganizáciu celej spoločnosti.

Je potom veľmi ťažké veriť tomu, že o niekoľko rokov by táto spoločnosť mohla vyrábať automobil vybavený raketovými tryskami. Musk je však šikovný stratég a každý jeden jeho krok je premyslený. Takmer určite to tak je aj v tomto prípade. Ako ste na tom vy? Veríte mu ešte jeho bombastické sľuby ako vystrihnuté zo sci-fi filmu? Je Elon Musk šialenec alebo vizionár?


Najnovšie články
Veľká zmena u susedov: Konečne riešenie kolón?

Nová štúdia dizajnom vychádza z typu 504, jeho tvary však okorenila modernými prvkami a elektrickým pohonom s výkonom 462 koní.

Peugeot e-Legend: Retro kupé na elektrinu

BMW radu 1 už netrpezlivo čaká na ďalšiu generáciu a čoskoro sa jej aj dočká. Vo vrcholnom vyhotovení M145i sa však už budeme musieť zaobísť bez šesťvalca...

BMW M145i: Vieme, čo má nahradiť šesťvalec

Bratislave sa zrejme už čoskoro minú evidenčné čísla so skratkou BL. Polícia preto spúšťa hlasovanie o novej skratke.

Aj keď biznis VW v Iráne nie je rozsiahly, krok firmy znamená symbolické víťazstvo pre amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Volkswagen sa sťahuje z iránskeho trhu

Kórejskí grafici vytvorili vizualizáciu, ktorej základom sa stala fotografia maskovaného prototypu. Obrázok nie je ďaleko od reálnej verzie.

Ako bude vyzerať Chevrolet Corvette C8?

Hot-hatch disponuje vyladenou verziou štvorvalca, má zvýšenú tuhosť karosérie a prepracovaný podvozok. Stovku zhltne za 4,7 sekundy.

Mercedes-AMG A 35 poháňa 306 žrebcov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×