Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Šialenec alebo vizionár? Elon Musk má nový plán

Generálny riaditeľ automobilky Tesla z rukáva opäť vytiahol jeden zo svojich magických trikov. Po svete sa o jeho firme síce šíria negatívne správy, no on ich prehlušuje bombastickými sľubmi.
10 56 príspevkov 14.06.2018 / Filip Kadlečík

Veta “Nikto ti nevie sľúbiť viac než ja” by mohla byť marketingovým mottom generálneho riaditeľa Tesly, Elona Muska. Pred niekoľkými dňami do sveta opäť vypustil šokujúce informácie, ktorým však snáď nikto neverí. Navyše až nápadne presne korelujú s negatívnymi správami o americkej firme.

Agilný roadster by v budúcnosti vraj mohol aj lietať 10 fotografií v galérii Agilný roadster by v budúcnosti vraj mohol aj lietať Zdroj: Tesla Motors

Na sociálnej sieti sa Musk nechal počuť, že beztak bombasticky opísaná druhá generácia modelu Tesla Roadster má byť ešte futuristickejšia a dokonalejšia. Pomôcť tomu má 10 malých pomocných rakiet, ktoré budú nenápadne zabudované v karosérii po celom obvode vozidla. Desiatka raketiek by mala zlepšovať maximálnu rýchlosť a akceleráciu, ale i brzdenie a ovládateľnosť.

Celý balík sa bude volať “SpaceX Package” a má byť dostupný za príplatok. Musk nakoniec všetkému nasadil korunu poslednou vetou svojho statusu. Zmienil sa o tom, že vďaka raketám bude automobil možno vedieť aj lietať. My pokroku držíme palce, ale nie slepo. Vzhľadom na súčasnú situáciu v Tesle, kedy bez problémov nedokáže dodávať ani relatívne “obyčajný” Model 3 je ťažké predstaviť si lietajúci typ Tesla Roadster. Úprimne, takúto znôšku hlúpostí sme na internete nevideli už dávno.

Tesla šokuje: Superrýchly ťahač i roadster

Duo amerických elektromobilov svorne uchvacuje parametrami, vďaka ktorým oba ašpirujú na niekoľko rekordov.

Prečo takéto niečo excentrický americký inžinier publikoval? Domnievame sa, že ide o ďalší z jeho šikovných marketingových trikov a bombastických sľubov. Musk sa totiž spolieha na to, že šokujúce informácie vo svete prebijú tie reálne, a síce, že Tesla musí prejsť ťažkou reorganizáciou. Pri nej sa zníži počet pracovných miest o 9 %, čo v praxi predstavuje približne 3 000 zamestnancov. Nemá však ísť o pracovníkov výroby.

Pôvodným cieľom Tesly bolo o takomto čase vyrábať 5 000 automobilov Tesla Model 3 za týždeň, realita je však taká, že sa za rovnaký čas aktuálne vyprodukuje približne len 3 500 exemplárov. Model 3 sa mal pritom starať o generovanie veľkého objemu tržieb a tým stabilizovať Teslu. To sa ešte stále nestalo.

Tesla zníži počet pracovných miest o približne 9 %

Musk označil plány na rušenie miest za "ťažkú, ale nevyhnutnú" reorganizáciu celej spoločnosti.

Je potom veľmi ťažké veriť tomu, že o niekoľko rokov by táto spoločnosť mohla vyrábať automobil vybavený raketovými tryskami. Musk je však šikovný stratég a každý jeden jeho krok je premyslený. Takmer určite to tak je aj v tomto prípade. Ako ste na tom vy? Veríte mu ešte jeho bombastické sľuby ako vystrihnuté zo sci-fi filmu? Je Elon Musk šialenec alebo vizionár?


Najnovšie články
Peugeot 206: Bestseller oslavuje 20. narodeniny

Elektromobil stojaci na platforme MEB sa veľkosťou zmestí medzi typy Q5 a Q7, má výkon 300 kW (408 k) a na jedno nabitie má prejsť 400 kilometrov.

Audi predstavilo elektrické SUV e-tron

Česi odhalili detaily výkonnej novinky. Ukazujú disky a obutie s mierami 235/45 R20 či zadný nárazník, ktorý obsahuje dvojicu koncoviek výfuku.

Škoda Kodiaq RS: Striptíz SUV pokračuje

Rakúsko v súčasnosti testuje rýchlosť 140 km/h na dvoch úsekoch diaľnic. Ak sa projekt osvedčí, minister dopravy by chcel vyššiu rýchlosť zaviesť plošne...

Rakúsko chce zvýšiť rýchlosť na diaľniciach

K čisto benzínovej dvojici motorov sa pridáva vyhotovenie s označením e-Boxer. Počas budúceho roka bude údajne realitou aj v Európe.

Subaru XV dostalo hybridný variant

Obytné automobily či prívesy sú, prinajmenšom čo sa dizajnu a pôdorysu týka, už roky relatívne konzervatívne. Na trh prichádza firma Romotow, ktorá by...

Nahradí aj chatu: Prvý karavan svojho druhu

Elektrický poháňané SUV má kontroverzný dizajn, kabínu vytvárajúcu uvoľnenú atmosféru a schopnosť plne autonómneho fungovania.

BMW Vision iNext: Vo výrobe od roku 2021
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×