Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Špičkový Kodiaq skúšala hviezda Top Gear

VIDEO
Najsilnejšie vyhotovenie SUV je na záberoch viackrát vidieť, je však oblečené do kamufláže. Za jeho volant sa posadila Sabine Schmitz.
1 17 príspevkov 13.06.2018 / Marek Pokrývka

Škoda včera vydala prvý materiál oficiálne dokumentujúci to, o čom zákulisné zdroje hovoria už dlhší čas a potvrdil to aj šéf jej vývoja Christian Strube. Automobilka chystá model Kodiaq RS. Krátko po publikovaní kusých informácii a fotografie zachytávajúcej vozidlo v garáži na okruhu zverejnila česká firma aj video čiastočne poodhaľujúce zákulisie testovania. To prebieha na slávnom Nürburgringu.

Bodykit vrcholu modelového radu je evidentne prepracovaný

Mladá Boleslav si na previerku silného SUV prizvala človeka, ktorý má svetoznámu pretekársku trať v malíčku. Špičkový variant SUV skúšala hviezda relácie Top Gear. Za jeho volant sa posadila Sabine Schmitz, profesionálka známa ako najrýchlejšia žena Zeleného pekla. Na preverenie skutočných schopností pripravovaného automobilu ide o naozaj dobrého kandidáta.

Na záberoch možno najsilnejšie vyhotovenie typu Kodiaq viackrát vidieť, je však oblečené do kamufláže vo farbách českej vlajky. Korešpondujú s tým aj červené kolesá. Evidentná je prítomnosť spojlera pod predným nárazníkom, očakávať možno aj ďalšie zmeny bodykitu.

Kodiaq RS: Kedy príde a čo ho bude poháňať?

O variante RS pre Škodu Kodiaq sa v kuloároch hovorí už dlhší čas, vždy však išlo predovšetkým o špekulácie. Teraz už otvorenej diskusii o nabrúsenom SUV nebráni nič - Škoda sa ním po prvýkrát...

Namiesto samotného SUV sa video krúti najmä okolo príprav na akýsi rekordný deň, vidieť môžeme nastavovanie časomiery, upevňovanie kamier i množstva ďalšej techniky. O akom rekorde je reč? Naisto to povedať nemôžeme, no Kodiaq RS pravdepodobne bude najrýchlejším autom značky na Nordschleife. Už zajtra by sme sa mali dozvedieť viac.


Najnovšie články
Peugeot 206: Bestseller oslavuje 20. narodeniny

Elektromobil stojaci na platforme MEB sa veľkosťou zmestí medzi typy Q5 a Q7, má výkon 300 kW (408 k) a na jedno nabitie má prejsť 400 kilometrov.

Audi predstavilo elektrické SUV e-tron

Česi odhalili detaily výkonnej novinky. Ukazujú disky a obutie s mierami 235/45 R20 či zadný nárazník, ktorý obsahuje dvojicu koncoviek výfuku.

Škoda Kodiaq RS: Striptíz SUV pokračuje

Rakúsko v súčasnosti testuje rýchlosť 140 km/h na dvoch úsekoch diaľnic. Ak sa projekt osvedčí, minister dopravy by chcel vyššiu rýchlosť zaviesť plošne...

Rakúsko chce zvýšiť rýchlosť na diaľniciach

K čisto benzínovej dvojici motorov sa pridáva vyhotovenie s označením e-Boxer. Počas budúceho roka bude údajne realitou aj v Európe.

Subaru XV dostalo hybridný variant

Obytné automobily či prívesy sú, prinajmenšom čo sa dizajnu a pôdorysu týka, už roky relatívne konzervatívne. Na trh prichádza firma Romotow, ktorá by...

Nahradí aj chatu: Prvý karavan svojho druhu

Elektrický poháňané SUV má kontroverzný dizajn, kabínu vytvárajúcu uvoľnenú atmosféru a schopnosť plne autonómneho fungovania.

BMW Vision iNext: Vo výrobe od roku 2021
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×