Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Špičkový Kodiaq skúšala hviezda Top Gear

VIDEO
Najsilnejšie vyhotovenie SUV je na záberoch viackrát vidieť, je však oblečené do kamufláže. Za jeho volant sa posadila Sabine Schmitz.
1 17 príspevkov 13.06.2018 / Marek Pokrývka

Škoda včera vydala prvý materiál oficiálne dokumentujúci to, o čom zákulisné zdroje hovoria už dlhší čas a potvrdil to aj šéf jej vývoja Christian Strube. Automobilka chystá model Kodiaq RS. Krátko po publikovaní kusých informácii a fotografie zachytávajúcej vozidlo v garáži na okruhu zverejnila česká firma aj video čiastočne poodhaľujúce zákulisie testovania. To prebieha na slávnom Nürburgringu.

Bodykit vrcholu modelového radu je evidentne prepracovaný

Mladá Boleslav si na previerku silného SUV prizvala človeka, ktorý má svetoznámu pretekársku trať v malíčku. Špičkový variant SUV skúšala hviezda relácie Top Gear. Za jeho volant sa posadila Sabine Schmitz, profesionálka známa ako najrýchlejšia žena Zeleného pekla. Na preverenie skutočných schopností pripravovaného automobilu ide o naozaj dobrého kandidáta.

Na záberoch možno najsilnejšie vyhotovenie typu Kodiaq viackrát vidieť, je však oblečené do kamufláže vo farbách českej vlajky. Korešpondujú s tým aj červené kolesá. Evidentná je prítomnosť spojlera pod predným nárazníkom, očakávať možno aj ďalšie zmeny bodykitu.

Kodiaq RS: Kedy príde a čo ho bude poháňať?

O variante RS pre Škodu Kodiaq sa v kuloároch hovorí už dlhší čas, vždy však išlo predovšetkým o špekulácie. Teraz už otvorenej diskusii o nabrúsenom SUV nebráni nič - Škoda sa ním po prvýkrát...

Namiesto samotného SUV sa video krúti najmä okolo príprav na akýsi rekordný deň, vidieť môžeme nastavovanie časomiery, upevňovanie kamier i množstva ďalšej techniky. O akom rekorde je reč? Naisto to povedať nemôžeme, no Kodiaq RS pravdepodobne bude najrýchlejším autom značky na Nordschleife. Už zajtra by sme sa mali dozvedieť viac.


Najnovšie články
Veľká zmena u susedov: Konečne riešenie kolón?

Nová štúdia dizajnom vychádza z typu 504, jeho tvary však okorenila modernými prvkami a elektrickým pohonom s výkonom 462 koní.

Peugeot e-Legend: Retro kupé na elektrinu

BMW radu 1 už netrpezlivo čaká na ďalšiu generáciu a čoskoro sa jej aj dočká. Vo vrcholnom vyhotovení M145i sa však už budeme musieť zaobísť bez šesťvalca...

BMW M145i: Vieme, čo má nahradiť šesťvalec

Bratislave sa zrejme už čoskoro minú evidenčné čísla so skratkou BL. Polícia preto spúšťa hlasovanie o novej skratke.

Aj keď biznis VW v Iráne nie je rozsiahly, krok firmy znamená symbolické víťazstvo pre amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Volkswagen sa sťahuje z iránskeho trhu

Kórejskí grafici vytvorili vizualizáciu, ktorej základom sa stala fotografia maskovaného prototypu. Obrázok nie je ďaleko od reálnej verzie.

Ako bude vyzerať Chevrolet Corvette C8?

Hot-hatch disponuje vyladenou verziou štvorvalca, má zvýšenú tuhosť karosérie a prepracovaný podvozok. Stovku zhltne za 4,7 sekundy.

Mercedes-AMG A 35 poháňa 306 žrebcov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×