Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Predaj áut v Číne pokračoval v máji v raste

Za päť mesiacov sa v Číne predalo 11,8 milióna áut. V porovnaní s rovnakým obdobím roka 2017 sa ich predaj zvýšil o 5,7 %.
1 príspevok 15.06.2018 / TASR

Predaj áut v Číne pokračoval v máji v raste, tempo rastu sa však oproti predchádzajúcemu mesiacu spomalilo. Zatiaľ čo v apríli vzrástol predaj o vyše desatinu, v máji rast dvojciferné hodnoty nedosiahol.

Podľa údajov Čínskej asociácie výrobcov automobilov (CAAM) dosiahol predaj vozidiel v Číne 2,29 milióna. Medziročne to znamená rast o 9,6 %. V apríli sa predaj medziročne zvýšil o 11,5 %.

Za päť mesiacov sa v Číne predalo 11,8 milióna áut. V porovnaní s rovnakým obdobím roka 2017 sa ich predaj zvýšil o 5,7 %.

Napriek spomaleniu rastu v máji je výsledok za minulý mesiac pozitívny. Rast o takmer 10 % je dostatočne vysoký a znamená pokračovanie rastového trendu v posledných mesiacoch po tom, ako vo februári predaj áut o viac než 11 % klesol.

(TASR)


Najnovšie články
Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?

Najdostupnejší model je vybavený obdobnou technikou ako o stupeň vyšší exemplár, zrýchlenie na stovku je vecou 4,9 sekundy.

Mercedes-AMG: Pribudol základ GT 43

Na parížskom autosalóne pravdepodobne spoznáme štúdiu, ktorá bude evokovať ikonický typ 504. Prinesie retro štýl s modernými prvkami.

Peugeot chystá  reinkarnáciu kupé 504

Tretia generácia terénneho stroja známeho ako KLTV evokuje ikonický Hummer, poháňa ju turbodiesel s výkonom 165 kW (225 k).

Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×