Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Predaj áut v Číne pokračoval v máji v raste

Za päť mesiacov sa v Číne predalo 11,8 milióna áut. V porovnaní s rovnakým obdobím roka 2017 sa ich predaj zvýšil o 5,7 %.
1 príspevok 15.06.2018 / TASR

Predaj áut v Číne pokračoval v máji v raste, tempo rastu sa však oproti predchádzajúcemu mesiacu spomalilo. Zatiaľ čo v apríli vzrástol predaj o vyše desatinu, v máji rast dvojciferné hodnoty nedosiahol.

Podľa údajov Čínskej asociácie výrobcov automobilov (CAAM) dosiahol predaj vozidiel v Číne 2,29 milióna. Medziročne to znamená rast o 9,6 %. V apríli sa predaj medziročne zvýšil o 11,5 %.

Za päť mesiacov sa v Číne predalo 11,8 milióna áut. V porovnaní s rovnakým obdobím roka 2017 sa ich predaj zvýšil o 5,7 %.

Napriek spomaleniu rastu v máji je výsledok za minulý mesiac pozitívny. Rast o takmer 10 % je dostatočne vysoký a znamená pokračovanie rastového trendu v posledných mesiacoch po tom, ako vo februári predaj áut o viac než 11 % klesol.

(TASR)


Najnovšie články
Rakúsko chce zvýšiť rýchlosť na diaľniciach

K čisto benzínovej dvojici motorov sa pridáva vyhotovenie s označením e-Boxer. Počas budúceho roka bude údajne realitou aj v Európe.

Subaru XV dostalo hybridný variant

Obytné automobily či prívesy sú, prinajmenšom čo sa dizajnu a pôdorysu týka, už roky relatívne konzervatívne. Na trh prichádza firma Romotow, ktorá by...

Nahradí aj chatu: Prvý karavan svojho druhu

Elektrický poháňané SUV má kontroverzný dizajn, kabínu vytvárajúcu uvoľnenú atmosféru a schopnosť plne autonómneho fungovania.

BMW Vision iNext: Vo výrobe od roku 2021

O automobily vyrobené pred rokom 1989 by u nás pred nejakým časom ešte nikto nezakopol. Teraz však, zdá sa, začínajú byť opäť atraktívne a ako youngtimery majú...

Najdrahší Žiguli v SR: Stojí za tú sumu?

Populárne mestské auto oslavuje svoje 20. narodeniny a okrem jubilejnej verzie obohacuje modelový rad aj jemne športový hybrid.

Toyota Yaris: Pribudli verzie GR Sport a Y20

Popularita autokamier narastá a záujemcovia o kúpu môžu mať hlavybôľ pri výbere vhodného modelu. ADAC sa preto rozhodol dôkladne prevetrať deväť modelov.

Test autokamier: Všetky trpia na jednu slabinu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×