Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kodiaq RS: Kedy príde a čo ho bude poháňať?

O variante RS pre Škodu Kodiaq sa v kuloároch hovorí už dlhší čas, vždy však išlo predovšetkým o špekulácie. Teraz už otvorenej diskusii o nabrúsenom SUV nebráni nič - Škoda sa ním po prvýkrát pochválila na sociálnej sieti.
2 8 príspevkov 12.06.2018 / Filip Kadlečík

Už od uvedenia modelu Kodiaq sa špekulovalo, že Škoda by na základe tohto typu mohla priniesť pomerne širokú modelovú rodinu. Dohady sa koniec-koncov postupne preniesli do reality, dnes už je český medveď dostupný v prevedení Sportline, Scout, ale i Laurin & Klement. Ani jedna z týchto verzií si však zatiaľ nesadla za pomyselný vrch stola v rodine. Ten je totiž rezervovaný pre ostrý variant.

Škoda avizuje, že automobil prebieha tvrdým testovaním na Zelenom pekle 2 fotografie v galérii Škoda avizuje, že automobil prebieha tvrdým testovaním na Zelenom pekle Zdroj: Škoda

Príchod Kodiaqu RS je potvrdený už nejaký ten čas, v jednom z rozhovorov sa o ňom totiž zmienil Christian Strube, šéf vývoja českej značky. Pri automobilke z Mladej Boleslavi si však človek nikdy nemôže byť úplne istý, dokazuje to aj náhle odpískanie výroby už pripraveného nástupcu modelu Roomster.

Teraz však už, zdá sa, pochybnosti nie sú na mieste. Škoda sa totiž Kodiaqom RS pochválila na sociálnej sieti a zdôraznila, že aktuálne brázdi asfalt Nürburgringu, kde prebieha finálne testovanie a ladenie jednotlivých komponentov. Z hľadiska dizajnu či zmien v interiéri ešte o novinke nič nevieme, to skutočne dôležité však už je známe. Česi idú proti dnešnému prúdu a športový variant ponúknu len so vznetovým agregátom.

Škoda Kodiaq RS: Výkonné SUV potvrdené

Česká novinka dostane podľa publikovaných informácií dvakrát prepĺňaný naftový motor, ktorý už poznáme z modelov materskej značky.

Pod kapotou modelu Kodiaq RS totiž bude biť štvorvalcové naftové srdce s dvojitým prepĺňaním, ktoré je aktuálne známe napríklad z Volkswagenu Tiguan. Jednotka by mala byť naladená približne na 176 kW (240 k) a 500 Nm. To pri kompaktnom VW stačí na šprint na stovku v priebehu 6,5 sekundy. V prípade Kodiaqu pritom môžeme očakávať podobný údaj. Predpokladá sa, že veľkú novinku Mladá Boleslav odhalí ešte pred autosalónom v Paríži, ktorý sa bude konať od 2. do 14. októbra 2018.


Najnovšie články
Zákazy vjazdu zasiahnu vyše milión dieselov

Populárny model Peugeotu oslavuje dve dekády od svojho uvedenia na cesty. Peugeot 206 si právom vybojoval status ikony svojho segmentu, vyrába sa dokonca ešte...

Peugeot 206: Bestseller oslavuje 20. narodeniny

Elektromobil stojaci na platforme MEB sa veľkosťou zmestí medzi typy Q5 a Q7, má výkon 300 kW (408 k) a na jedno nabitie má prejsť 400 kilometrov.

Audi predstavilo elektrické SUV e-tron

Česi odhalili detaily výkonnej novinky. Ukazujú disky a obutie s mierami 235/45 R20 či zadný nárazník, ktorý obsahuje dvojicu koncoviek výfuku.

Škoda Kodiaq RS: Striptíz SUV pokračuje

Rakúsko v súčasnosti testuje rýchlosť 140 km/h na dvoch úsekoch diaľnic. Ak sa projekt osvedčí, minister dopravy by chcel vyššiu rýchlosť zaviesť plošne...

Rakúsko chce zvýšiť rýchlosť na diaľniciach

K čisto benzínovej dvojici motorov sa pridáva vyhotovenie s označením e-Boxer. Počas budúceho roka bude údajne realitou aj v Európe.

Subaru XV dostalo hybridný variant

Obytné automobily či prívesy sú, prinajmenšom čo sa dizajnu a pôdorysu týka, už roky relatívne konzervatívne. Na trh prichádza firma Romotow, ktorá by...

Nahradí aj chatu: Prvý karavan svojho druhu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×