Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kodiaq RS: Kedy príde a čo ho bude poháňať?

O variante RS pre Škodu Kodiaq sa v kuloároch hovorí už dlhší čas, vždy však išlo predovšetkým o špekulácie. Teraz už otvorenej diskusii o nabrúsenom SUV nebráni nič - Škoda sa ním po prvýkrát pochválila na sociálnej sieti.
2 8 príspevkov 12.06.2018 / Filip Kadlečík

Už od uvedenia modelu Kodiaq sa špekulovalo, že Škoda by na základe tohto typu mohla priniesť pomerne širokú modelovú rodinu. Dohady sa koniec-koncov postupne preniesli do reality, dnes už je český medveď dostupný v prevedení Sportline, Scout, ale i Laurin & Klement. Ani jedna z týchto verzií si však zatiaľ nesadla za pomyselný vrch stola v rodine. Ten je totiž rezervovaný pre ostrý variant.

Škoda avizuje, že automobil prebieha tvrdým testovaním na Zelenom pekle 2 fotografie v galérii Škoda avizuje, že automobil prebieha tvrdým testovaním na Zelenom pekle Zdroj: Škoda

Príchod Kodiaqu RS je potvrdený už nejaký ten čas, v jednom z rozhovorov sa o ňom totiž zmienil Christian Strube, šéf vývoja českej značky. Pri automobilke z Mladej Boleslavi si však človek nikdy nemôže byť úplne istý, dokazuje to aj náhle odpískanie výroby už pripraveného nástupcu modelu Roomster.

Teraz však už, zdá sa, pochybnosti nie sú na mieste. Škoda sa totiž Kodiaqom RS pochválila na sociálnej sieti a zdôraznila, že aktuálne brázdi asfalt Nürburgringu, kde prebieha finálne testovanie a ladenie jednotlivých komponentov. Z hľadiska dizajnu či zmien v interiéri ešte o novinke nič nevieme, to skutočne dôležité však už je známe. Česi idú proti dnešnému prúdu a športový variant ponúknu len so vznetovým agregátom.

Škoda Kodiaq RS: Výkonné SUV potvrdené

Česká novinka dostane podľa publikovaných informácií dvakrát prepĺňaný naftový motor, ktorý už poznáme z modelov materskej značky.

Pod kapotou modelu Kodiaq RS totiž bude biť štvorvalcové naftové srdce s dvojitým prepĺňaním, ktoré je aktuálne známe napríklad z Volkswagenu Tiguan. Jednotka by mala byť naladená približne na 176 kW (240 k) a 500 Nm. To pri kompaktnom VW stačí na šprint na stovku v priebehu 6,5 sekundy. V prípade Kodiaqu pritom môžeme očakávať podobný údaj. Predpokladá sa, že veľkú novinku Mladá Boleslav odhalí ešte pred autosalónom v Paríži, ktorý sa bude konať od 2. do 14. októbra 2018.


Najnovšie články
Veľká zmena u susedov: Konečne riešenie kolón?

Nová štúdia dizajnom vychádza z typu 504, jeho tvary však okorenila modernými prvkami a elektrickým pohonom s výkonom 462 koní.

Peugeot e-Legend: Retro kupé na elektrinu

BMW radu 1 už netrpezlivo čaká na ďalšiu generáciu a čoskoro sa jej aj dočká. Vo vrcholnom vyhotovení M145i sa však už budeme musieť zaobísť bez šesťvalca...

BMW M145i: Vieme, čo má nahradiť šesťvalec

Bratislave sa zrejme už čoskoro minú evidenčné čísla so skratkou BL. Polícia preto spúšťa hlasovanie o novej skratke.

Aj keď biznis VW v Iráne nie je rozsiahly, krok firmy znamená symbolické víťazstvo pre amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Volkswagen sa sťahuje z iránskeho trhu

Kórejskí grafici vytvorili vizualizáciu, ktorej základom sa stala fotografia maskovaného prototypu. Obrázok nie je ďaleko od reálnej verzie.

Ako bude vyzerať Chevrolet Corvette C8?

Hot-hatch disponuje vyladenou verziou štvorvalca, má zvýšenú tuhosť karosérie a prepracovaný podvozok. Stovku zhltne za 4,7 sekundy.

Mercedes-AMG A 35 poháňa 306 žrebcov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×