Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Pokuta za rýchlosť 696 km/h: Rekord či omyl?

FOTO
Cestní piráti bohužiaľ nie sú výnimočným javom u nás, no zjavne ani v Belgicku. Jeden vodič tam mal cez obec ísť rýchlosťou 700 km/h. Ako je to možné?
1 13 príspevkov 11.06.2018 / Filip Kadlečík

Policajti sa pri svojej práci stretnú s množstvom situácií, pri ktorých si mnohí z nás len udivene poklepkávajú na čelo. V Belgicku sa nedávno stala jedna z nich, no zahanbení z nej tentokrát vyšli práve muži zákona. Ide o pokutu za prekročenie rýchlosti, ktoré je až podozrivo vysoké.

Extrémna pokuta bola výsledkom zlyhania techniky

Vodič automobilu Opel Astra mal podľa policajnej techniky na úseku, kde platí obmedzenie na úrovni 50 km/h, ísť tempom 696 km/h (654,24 km/h po odpočítaní tolerancie). To znamená, že vodič bežného automobilu zatienil akýkoľvek rýchlostný rekord, ktorý kedy sériové vozidlo dosiahlo.

Hanbiť by sa mohli aj Koenigsegg či Bugatti, ktoré by tomuto Oplu Astra len závistlivo pozerali na zadok. Že tu niečo nehrá? To si snáď uvedomí každý rozumný človek, technika však chybu neodhalila. Vodičovi totiž pokutu poslal nesprávne nastavený automatizovaný systém bez toho, aby si to všimol akýkoľvek úradník.

Hitparáda pokút: Za čo sme vlani platili najviac?

Počet aj suma vybraných pokút sa síce vlani znížili, no i tak Slováci každoročne prispievajú do nemalými čiastkami vo výške niekoľkých miliónov eur. Za aké pokuty teda platíme najviac?

Extrémna rýchlosť je teda výsledkom zlyhania technológií. Vodič, ktorý mal za svoje “vyčíňanie” pôvodne zaplatiť 6 579 eur, tak záznam o priestupku poslal naspäť na políciu. Tá celú situáciu vzala s humorom, šoférovi sa ospravedlnila a zariadenie opravila. Vieme si predstaviť, že po otvorení zásielky musel byť majiteľ Astry blízko k infarktu, nakoniec však všetko dobre dopadlo.


Najnovšie články
Peugeot 206: Bestseller oslavuje 20. narodeniny

Elektromobil stojaci na platforme MEB sa veľkosťou zmestí medzi typy Q5 a Q7, má výkon 300 kW (408 k) a na jedno nabitie má prejsť 400 kilometrov.

Audi predstavilo elektrické SUV e-tron

Česi odhalili detaily výkonnej novinky. Ukazujú disky a obutie s mierami 235/45 R20 či zadný nárazník, ktorý obsahuje dvojicu koncoviek výfuku.

Škoda Kodiaq RS: Striptíz SUV pokračuje

Rakúsko v súčasnosti testuje rýchlosť 140 km/h na dvoch úsekoch diaľnic. Ak sa projekt osvedčí, minister dopravy by chcel vyššiu rýchlosť zaviesť plošne...

Rakúsko chce zvýšiť rýchlosť na diaľniciach

K čisto benzínovej dvojici motorov sa pridáva vyhotovenie s označením e-Boxer. Počas budúceho roka bude údajne realitou aj v Európe.

Subaru XV dostalo hybridný variant

Obytné automobily či prívesy sú, prinajmenšom čo sa dizajnu a pôdorysu týka, už roky relatívne konzervatívne. Na trh prichádza firma Romotow, ktorá by...

Nahradí aj chatu: Prvý karavan svojho druhu

Elektrický poháňané SUV má kontroverzný dizajn, kabínu vytvárajúcu uvoľnenú atmosféru a schopnosť plne autonómneho fungovania.

BMW Vision iNext: Vo výrobe od roku 2021
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×