Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Vyznáte sa? Tieto BMW M nepozná takmer nik

FOTO
Bavorská automobilka je známa svojou divíziou “M”, ktorá sa stará o produkciu excelentných športových automobilov. Za ikony dcéry BMW sa dajú označiť najmä modely M3 či M5, v jej dielňach však vznikli aj iné, omnoho menej známe, skvosty.
23 16 príspevkov 10.06.2018 / Filip Kadlečík

Ktorý model vám ako prvý napadne, keď príde reč na divíziu BMW M? Stavíme sa, že to bude jeden z dvojice M5 resp. M3, ktoré sú najikonickejšie. Málokto vie, že športová dcéra bavorskej automobilky sa zaoberala aj omnoho exotickejšími automobilmi či ich verziami.

Existuje niekoľko notoricky známych BMW M, o iných ste však možno nikdy ani nepočuli 23 fotografií v galérii Existuje niekoľko notoricky známych BMW M, o iných ste však možno nikdy ani nepočuli Zdroj: AUTO BILD

AUTO BILD preto prináša prehľad projektov BMW M, ktoré buď upadli do zabudnutia, alebo si ani nikdy neodkrojili svoj kus z koláča slávy a popularity. V Mníchovských archívoch spočívajú automobily, ktoré sú fanúšikom i laikom schopné vyraziť dych.


>>> Veľký prehľad neznámych modelov divízie M v galérii <<<


Vedeli ste napríklad o tom, že už v roku 2001 divízia M experimentovala so supersilnými SUV? Svedčí o tom prepracovaný model X5, ktorý má pod kapotou ohromný dvanásťvalec ladený na 515 kW (700 k). Nemci pomocou neho chceli zistiť, aké výkonné vôbec môže byť športovo-úžitkové vozidlo. Z tohto auta im padla sánka, upravené BMW X5 totiž po prelome milénií na Nordschleife spravilo čas 07:49, čo vôbec nie je na zahodenie.

Za zmienku však stoja aj iné automobily, ktoré verejnosť príliš nepozná. Či už ide o BMW iZ3 a BMW M8 s dvanásťvalcom, alebo BMW M3 GT, všetky neznáme modely divízie M sú fascinujúce. Zoznam najväčších exotov aj s informáciami o nich nájdete v prehľadnej galérii.

Silnejšie BMW M2 dostáva diely M Performance

BMW s vyostrovaním malej em-dvojky ešte neskončilo. Prichádza s balíkom, ktorý kupé pripraví na tie najlepšie jazdné výkony.


Najnovšie články
Peugeot 206: Bestseller oslavuje 20. narodeniny

Elektromobil stojaci na platforme MEB sa veľkosťou zmestí medzi typy Q5 a Q7, má výkon 300 kW (408 k) a na jedno nabitie má prejsť 400 kilometrov.

Audi predstavilo elektrické SUV e-tron

Česi odhalili detaily výkonnej novinky. Ukazujú disky a obutie s mierami 235/45 R20 či zadný nárazník, ktorý obsahuje dvojicu koncoviek výfuku.

Škoda Kodiaq RS: Striptíz SUV pokračuje

Rakúsko v súčasnosti testuje rýchlosť 140 km/h na dvoch úsekoch diaľnic. Ak sa projekt osvedčí, minister dopravy by chcel vyššiu rýchlosť zaviesť plošne...

Rakúsko chce zvýšiť rýchlosť na diaľniciach

K čisto benzínovej dvojici motorov sa pridáva vyhotovenie s označením e-Boxer. Počas budúceho roka bude údajne realitou aj v Európe.

Subaru XV dostalo hybridný variant

Obytné automobily či prívesy sú, prinajmenšom čo sa dizajnu a pôdorysu týka, už roky relatívne konzervatívne. Na trh prichádza firma Romotow, ktorá by...

Nahradí aj chatu: Prvý karavan svojho druhu

Elektrický poháňané SUV má kontroverzný dizajn, kabínu vytvárajúcu uvoľnenú atmosféru a schopnosť plne autonómneho fungovania.

BMW Vision iNext: Vo výrobe od roku 2021
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×