Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Do dražby mieri vzácny veterán Chrysler

Z modelu ST Special s karosériou Ghia zmontovala automobilka iba štyri kusy, predávaný exemplár je vďaka reštaurovaniu v špičkovej kondícii.
33 08.06.2018 / Marek Pokrývka

V minulosti bolo celkom bežné, že automobilky zverili tvorbu karosérie špecialistovi. Častým autorom kriviek osobných vozidiel bola talianska firma Ghia. V priebehu 50. rokov úzko spolupracovala s americkou značkou Chrysler, pre ktorú navrhla viacero konceptov i nejaké sériové vozidlá. Jedným z nich bolo model ST Special. Vznikol iba v štyroch kusoch a jeden z nich momentálne mieri do dražby.

Približnú hodnotu histoicikého kupé  aukčná firma nezverejnila 33 fotografií v galérii Približnú hodnotu histoicikého kupé aukčná firma nezverejnila Zdroj: RM Sotheby's

Na augustovom podujatí spoločnosti RM Sotheby’s sa objaví špeciálne kupé z roku 1955, ktoré má hnedý lak a kontrastnú bielu strechu. Ide o vozidlo vystavené vo svojej dobe na turínskom autosalóne. Momentálne je v špičkovej kondícii, keďže prešlo kompletnou renováciou. Následky desaťročí na ňom vôbec nevidieť. Bezchybný je nielen exteriér, ale tiež kabína potiahnutá dvojfarebnou kožou.

Na predaj je unikátne kupé Chrysler Ghia

Vozidlo stojace na podvozku bežného typu New Yorker má netradične štylizovanú karosériu, honosný interiér a 5,4-litrový osemvalec.

Vzácny veterán môže potenciálnych záujemcov osloviť nielen svojím jedinečným dizajnom a perfektným stavom, ale tiež technickou stránkou. Pod kapotou unikátu Chrysler pracuje osemvalec Hemi so zdvihovým objemom 5,4 litra. Dosahuje výkon zhruba 184 kW (250 k), čo v čase výroby nebolo vôbec málo. Motor je spárovaný s automatickou prevodovkou. Všetka technika funguje bezchybne, nakoľko súčasťou reštaurovania bola generálna oprava.


Najnovšie články
Veľká zmena u susedov: Konečne riešenie kolón?

Nová štúdia dizajnom vychádza z typu 504, jeho tvary však okorenila modernými prvkami a elektrickým pohonom s výkonom 462 koní.

Peugeot e-Legend: Retro kupé na elektrinu

BMW radu 1 už netrpezlivo čaká na ďalšiu generáciu a čoskoro sa jej aj dočká. Vo vrcholnom vyhotovení M145i sa však už budeme musieť zaobísť bez šesťvalca...

BMW M145i: Vieme, čo má nahradiť šesťvalec

Bratislave sa zrejme už čoskoro minú evidenčné čísla so skratkou BL. Polícia preto spúšťa hlasovanie o novej skratke.

Aj keď biznis VW v Iráne nie je rozsiahly, krok firmy znamená symbolické víťazstvo pre amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Volkswagen sa sťahuje z iránskeho trhu

Kórejskí grafici vytvorili vizualizáciu, ktorej základom sa stala fotografia maskovaného prototypu. Obrázok nie je ďaleko od reálnej verzie.

Ako bude vyzerať Chevrolet Corvette C8?

Hot-hatch disponuje vyladenou verziou štvorvalca, má zvýšenú tuhosť karosérie a prepracovaný podvozok. Stovku zhltne za 4,7 sekundy.

Mercedes-AMG A 35 poháňa 306 žrebcov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×