Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Rodinu značky McLaren rozšíri model 600LT

Vrchol línie Sports Series prinesie okrem vyššieho výkonu aj prepracovaný bodykit, upravený podvozok a špecifické obutie.
1 08.06.2018 / Marek Pokrývka

Začiatkom roka 2015 uviedol McLaren kupé 675LT (neskôr aj odvodený roadster), ktorý svojím označením odkazoval na legendárneho pretekára menom F1 GTR Long Tail. Šlo o vrchol modelového radu Super Series vyrábaný v obmedzených množstvách. Rovnaká kúra teraz čaká hierarchicky nižšie stojacu líniu Sports Series, čoskoro dostane vrcholné vyhotovenie.

Avizovaná novinka bude labuťou piesňou súčasných modelov Sports Series

Rodinu tvorenú momentálne verziami 540C, 570S Coupé, 570S Spider a 570GT v blízkom čase rozšíri model 600LT. Novinka britskej značky svoj príchod avizuje fotografiou, ktorá zachytáva jej zadnú časť. Na obrázku možno vidieť množstvo karbónu tvoriaceho okrem nárazníka aj mohutný difúzor. Evidentná je tiež prítomnosť špičkového obutia, malo by ísť o pneumatiky Pirelli P Zero Trofeo R.

McLaren chystá svoje najrýchlejšie auto

Dávno ohlásený projekt prezývaný označeniami BP23 či Hyper-GT nadviaže na odkaz ikonického modelu aj maximálnou rýchlosťou.

Nabrúsená verzia kupé bude mať pravdepodobne upravené aj ďalšie časti bodykitu a siahne po špecifických diskoch kolies. Očakávať môžeme upravený podvozok, ale tiež zvýšený výkon 3,8-litrového dvakrát prepĺňaného osemvalca. Názov našepkáva maximum na úrovni 441 kW (600 k). Ďalšie detaily zatiaľ firma sídliaca vo Wokingu nezverejnila, no premiéra pravdepodobne klope na dvere.


Najnovšie články
Veľká zmena u susedov: Konečne riešenie kolón?

Nová štúdia dizajnom vychádza z typu 504, jeho tvary však okorenila modernými prvkami a elektrickým pohonom s výkonom 462 koní.

Peugeot e-Legend: Retro kupé na elektrinu

BMW radu 1 už netrpezlivo čaká na ďalšiu generáciu a čoskoro sa jej aj dočká. Vo vrcholnom vyhotovení M145i sa však už budeme musieť zaobísť bez šesťvalca...

BMW M145i: Vieme, čo má nahradiť šesťvalec

Bratislave sa zrejme už čoskoro minú evidenčné čísla so skratkou BL. Polícia preto spúšťa hlasovanie o novej skratke.

Aj keď biznis VW v Iráne nie je rozsiahly, krok firmy znamená symbolické víťazstvo pre amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Volkswagen sa sťahuje z iránskeho trhu

Kórejskí grafici vytvorili vizualizáciu, ktorej základom sa stala fotografia maskovaného prototypu. Obrázok nie je ďaleko od reálnej verzie.

Ako bude vyzerať Chevrolet Corvette C8?

Hot-hatch disponuje vyladenou verziou štvorvalca, má zvýšenú tuhosť karosérie a prepracovaný podvozok. Stovku zhltne za 4,7 sekundy.

Mercedes-AMG A 35 poháňa 306 žrebcov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×