Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Peugeot 508 je atraktívny aj ako kombi

Praktický variant má siluetu predĺženú o 3 centimetre a zachované dvere s bezrámovými oknami, veko batožinového priestoru skrýva 530 litrov.
11 5 príspevkov 07.06.2018 / Marek Pokrývka

Na ženevskom autosalóne Peugeot prekvapil premiérou svojej novej vlajkovej lode 508. Namiesto očakávaného sedanu ide o liftback, ktorý má navyše atraktívny dizajn a viacero zaujímavých riešení. Uvedenie druhej karosárskej verzie bolo otázkou času. Avízo na ňu vydala francúzska spoločnosť pred niekoľkými dňami, teraz vozidlo kompletne odhalila.

Peugeot 508 SW príde do predaja začiatkom budúceho roka 11 fotografií v galérii Peugeot 508 SW príde do predaja začiatkom budúceho roka Zdroj: Peugeot

Podľa prvých obrázkov to vyzerá, že nový Peugeot 508 je atraktívny aj ako kombi. Praktický variant nie je žiadnou pojazdnou truhlou. Jeho siluetu predĺženú o 3 centimetre zakončuje spojler, zadné okno má mierny sklon a je lemované tmavým pásom obsahujúcim podpis značky.

Opticky prepojené koncové svetlá s opakovaným motívom levích pazúrov si ponechali svoj tvar. Zachované sú tiež dvere s bezrámovými oknami, čo v danom segmente nie je vôbec štandardom. Výška karosérie sa prakticky nemenila. Zmenou je presunutie výklenku na evidenčné číslo z nárazníka do piatych dverí, čo umožnilo znížiť nakladaciu hranu.

Dizajnérom francúzskej značky sa podarilo nakresliť pekné kombi 11 fotografií v galérii Dizajnérom francúzskej značky sa podarilo nakresliť pekné kombi Zdroj: Peugeot

Veko batožinového priestoru skrýva základný objem 530 litrov, čo je menej než ponúka väčšina konkurencie. Celkový údaj 1 780 l po sklopení zadných sedadiel už je konkurencieschopnejší. Operadlá sú delené v pomere 60:40 a s dnom kufra tvoria takmer rovinu. Interiér by mal ponúknuť aj viac mieste pre hlavu vzadu sediacich pasažierov, prítomná je aj veľká presklená strecha.

Peugeot 508 v Ženeve: Francúzi dupli na plyn

Peugeot sa už dlhšie musel zaobísť s mierne zastaralým modelom 508. Teraz je však neaktuálnosti koniec. Lev vyliezol z jaskyne v úžasnej forme - za túto limuzínu sa značka hanbiť rozhodne nemusí...

Francúzske kombi bude dostupné s rovnakou päticou motorov ako sedan. Benzínovú stranu teda majú hájiť dve verzie 1,6-litrového agregátu dosahujúce výkon 132 kW (180 k) alebo 165 kW (225 k), naftu budú tankovať modely BlueHDi 130 s 1,5-litrovým dieselom i dvojlitre dostupné pod číslami 160 alebo 180. Okrem vznetového základu dostanú všetky varianty štandardne osemstupňový automat. Peugeot 508 SW bude mať výstavnú premiéru v Paríži, do predaja príde počas januára.


Video
Najnovšie články
Subaru Outback: Pribudol prepĺňaný boxer

Od výbehových modelov už väčšinou prekvapenia neočakávame. O to príjemnejšiu sú, ak sa dostavia. Mitsubishi L200 už síce čaká na príchod novej generácie, aj tá...

Test L200 Black Edition: Dostupné prekvapenie

PRVÁ JAZDA Najprv sme to brali len ako príchod najvýkonnejšej verzie, ale po prvých jazdách je jasné, že HR-V Sport je celkom iné auto.

Honda HR-V Sport: Nečakane odlišné SUV

Na júnovom autosalóne v Šen-čene bude mať premiéru štúdia, z ktorej sa časom stane sériové vozidlo. Detaily o ňom zatiaľ nepoznáme.

Škoda Vision GT: Česi chystajú ďalšie SUV

Odvážne štylizovaná štúdia má krídlové dvere a head-up displej pokrývajúci celú šírku čelného skla, pohon je čisto elektrický.

Kia HabaNiro: Predzvesť novej generácie?

Dobrých nápadov nikdy nie je dosť. Už 7. - 9. júna sa uskutoční motoristická akcia s tými najlepšími cieľmi - pomáhať tam, kde je to potrebné.

RALLY RADOSTI: 30 športiakov prejde SR, pomôžu dobrej veci

Do svojho kompaktného SUV prestali Japonci montovať diesel, nedávno dali zbohom aj dvojlitrovému benzínu. Aká je jediná v súčasnosti dostupná verzia?

Test Subaru XV 1.6: Pre pokojných vodičov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×