Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW Z4: Špičkou bude variant M40i

Bavorský roadster sa bude dizajnovo držať štúdie, jeho vrcholné vyhotovenie by mohlo mať šesťvalec s najvyšším výkonom 385 koní.
17 1 príspevok 06.06.2018 / Marek Pokrývka

Mníchov opäť poodhŕňa plachtu kryjúcu jeho pripravované novinky, tentokrát sa zameral na ďalšiu generáciu typu Z4. Dlho kolujúcim rečiach o nástupcovi (pôvodne označovanom ako Z5) dal konkrétnu tvár vlaňajším konceptom. Teraz ukázal maskovaný vývojový prototyp a zároveň prezradil zopár detailov, ktoré potvrdzujú informácie publikované médiami v ostatných mesiacoch.

Tvary sériovej mníchovskej novinky zatiaľ skrýva kamufláž 17 fotografií v galérii Tvary sériovej mníchovskej novinky zatiaľ skrýva kamufláž Zdroj: BMW

BMW potvrdilo klebety, že špičkou modelového radu bude variant M40i spadajúci pod rodinu M Performance. Poháňať ho má nový radový šesťvalec. Jeho parametre zatiaľ nepoznáme, ale neoficiálne zdroje hovoria o trojlitrovom zdvihovom objeme a maximálnom výkone 283 kW (385 k). Vzduch bude do motora pravdepodobne tlačiť dvojica turbodúchadiel.

V tlačovej správe hovoria Bavori o zníženom pružení s elektronicky riadenými tlmičmi, prepracovanej prednej náprave, športových brzdách i elektronicky riadenom samosvornom diferenciáli na zadnej náprave. Spomínajú tiež výborné jazdné vlastnosti, ktoré by mali v rámci kategórie otvorených dvojmiestnych áut stanoviť latku. Prispieť k tomu má nízko položené ťažisko.

BMW Z4 je späť: Toto sú prvé informácie

Oficiálna premiéra konceptu BMW Z4, ktorý definitívne potvrdzuje návrat obľúbeného roadstera, sa odohrá až o niekoľko hodín. My však poznáme detailné informácie už teraz.

Vo svojom vyjadrení spomína BMW aj dlhú kapotu, krátke previsy a plátennú strechu. Prítomnosť týchto prvkov však nosí zet-štvorka vo svojej DNA, čo potvrdila aj minuloročná štúdia. Jej dizajnu bude sériový model pravdepodobne vo veľkej miere verný. Automobilka zatiaľ vozidlo kryje kamuflážou, no evidentná je prítomnosť širokých ľadviniek masky chladiča, svetlometov zasahujúcich do blatníkov či vysoko postavených pásov koncových svetiel. Ani interiér roadsteru by sa veľmi meniť nemal.


Video
Najnovšie články
Nevídané Porsche: 356 RSR v štýle hot-rodu

Čakanie na kombi verziu BMW radu 3 sa skončilo. Praktický Bavor bude väčší, športovejší a neskôr dokonca ponúkne aj hybridný pohon.

Nové BMW 3 Touring: Rast v každom smere

Je známy fakt, že zákony vždy zaostávajú za technologickým rozvojom. Rovnaké pravidlo platí aj u elektrických kolobežiek, preto novela zákona o premávke túto...

Pozor na pokuty: Už sa týkajú aj kolobežiek

O Škode je známe, že sponzoruje športové podujatia. Cez zimu hrajú prím Majstrovstvá v ľadovom hokeji, cez letné obdobie zasa Tour de France. Teraz sa...

Karoq Velo: Originálna Škoda pre cyklistov

Renault v posledných dňoch zaznamenal poriadnu expanziu čerstvých modelov a to dokonca nechtiac. Na verejnosť sa dostali informácie a fotky tajných...

Renault: Tajné novinky odhalila séria únikov

V sobotu sa bude konať inaugurácia Zuzany Čaputovej do funkcie prezidentky SR bude časť centra Bratislavy uzatvorená, a to aj pre rezidentov.

Pre inauguráciu prezidentky uzatvoria centrum Bratislavy

Napätie medzi Renaultom a Nissanom sa naplno prejavilo po zatknutí Carlosa Ghosna a neúspešné rokovania o fúzii s Fiat Chrysler ho ešte vystupňovali.

V aliancii Renault-Nissan to vrie, napätie sa stupňuje
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×