Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW Z4: Špičkou bude variant M40i

Bavorský roadster sa bude dizajnovo držať štúdie, jeho vrcholné vyhotovenie by mohlo mať šesťvalec s najvyšším výkonom 385 koní.
17 1 príspevok 06.06.2018 / Marek Pokrývka

Mníchov opäť poodhŕňa plachtu kryjúcu jeho pripravované novinky, tentokrát sa zameral na ďalšiu generáciu typu Z4. Dlho kolujúcim rečiach o nástupcovi (pôvodne označovanom ako Z5) dal konkrétnu tvár vlaňajším konceptom. Teraz ukázal maskovaný vývojový prototyp a zároveň prezradil zopár detailov, ktoré potvrdzujú informácie publikované médiami v ostatných mesiacoch.

Tvary sériovej mníchovskej novinky zatiaľ skrýva kamufláž 17 fotografií v galérii Tvary sériovej mníchovskej novinky zatiaľ skrýva kamufláž Zdroj: BMW

BMW potvrdilo klebety, že špičkou modelového radu bude variant M40i spadajúci pod rodinu M Performance. Poháňať ho má nový radový šesťvalec. Jeho parametre zatiaľ nepoznáme, ale neoficiálne zdroje hovoria o trojlitrovom zdvihovom objeme a maximálnom výkone 283 kW (385 k). Vzduch bude do motora pravdepodobne tlačiť dvojica turbodúchadiel.

V tlačovej správe hovoria Bavori o zníženom pružení s elektronicky riadenými tlmičmi, prepracovanej prednej náprave, športových brzdách i elektronicky riadenom samosvornom diferenciáli na zadnej náprave. Spomínajú tiež výborné jazdné vlastnosti, ktoré by mali v rámci kategórie otvorených dvojmiestnych áut stanoviť latku. Prispieť k tomu má nízko položené ťažisko.

BMW Z4 je späť: Toto sú prvé informácie

Oficiálna premiéra konceptu BMW Z4, ktorý definitívne potvrdzuje návrat obľúbeného roadstera, sa odohrá až o niekoľko hodín. My však poznáme detailné informácie už teraz.

Vo svojom vyjadrení spomína BMW aj dlhú kapotu, krátke previsy a plátennú strechu. Prítomnosť týchto prvkov však nosí zet-štvorka vo svojej DNA, čo potvrdila aj minuloročná štúdia. Jej dizajnu bude sériový model pravdepodobne vo veľkej miere verný. Automobilka zatiaľ vozidlo kryje kamuflážou, no evidentná je prítomnosť širokých ľadviniek masky chladiča, svetlometov zasahujúcich do blatníkov či vysoko postavených pásov koncových svetiel. Ani interiér roadsteru by sa veľmi meniť nemal.


Video
Najnovšie články
Toyota C-HR: Elektrická verzia odhalená

So Škodou Scala sme sa zoznámili už aj na vlastnej koži, poznáme jej ceny, ale i jazdné vlastnosti. Teraz sa opäť začali objavovať správy o variante RS. Čo by...

Škoda Scala RS: Prvé detaily i vizualizácia

Kórejská automobilka predviedla v New Yorku štúdiu skromného elektrického kupé, ktoré zaujme dizajnom i dvojmiestnym interiérom.

Zamieri značka Genesis medzi malé autá?

Kamera v čínskom veľkomeste zachytila vznik požiaru, ktorý zničil zaparkovaný elektromobil. Pravdepodobne vznikol spontánne.

Tesla Model S: Prečo sa vznietila v garáži?

Pravidelná sezónna údržba auta obsahuje aj čosi viac ako prezutie pneumatík, výmenu oleja alebo umytie karosérie. Hovoríme o klimatizácii, ktorá je dôležitou...

Plesne a baktérie v aute: Na toto vodiči zabúdajú

Ropné trhy chytili druhý dych a strelka kompasu vytrvalo ukazuje na sever. To síce robí radosť financmajstrom ropných krajín, u motoristov však vyvoláva presne...

Benzín a nafta: Vysoké ceny zatiaľ neustúpia

S vylepšenou druhou generáciou populárneho auta sme sa vydali z brehov Botnického zálivu na najsevernejší cíp kontinentu dostupný po asfalte.

Mazda CX-5: Japonské SUV na vrchole Európy
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×