Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW Z4: Špičkou bude variant M40i

Bavorský roadster sa bude dizajnovo držať štúdie, jeho vrcholné vyhotovenie by mohlo mať šesťvalec s najvyšším výkonom 385 koní.
17 1 príspevok 06.06.2018 / Marek Pokrývka

Mníchov opäť poodhŕňa plachtu kryjúcu jeho pripravované novinky, tentokrát sa zameral na ďalšiu generáciu typu Z4. Dlho kolujúcim rečiach o nástupcovi (pôvodne označovanom ako Z5) dal konkrétnu tvár vlaňajším konceptom. Teraz ukázal maskovaný vývojový prototyp a zároveň prezradil zopár detailov, ktoré potvrdzujú informácie publikované médiami v ostatných mesiacoch.

Tvary sériovej mníchovskej novinky zatiaľ skrýva kamufláž 17 fotografií v galérii Tvary sériovej mníchovskej novinky zatiaľ skrýva kamufláž Zdroj: BMW

BMW potvrdilo klebety, že špičkou modelového radu bude variant M40i spadajúci pod rodinu M Performance. Poháňať ho má nový radový šesťvalec. Jeho parametre zatiaľ nepoznáme, ale neoficiálne zdroje hovoria o trojlitrovom zdvihovom objeme a maximálnom výkone 283 kW (385 k). Vzduch bude do motora pravdepodobne tlačiť dvojica turbodúchadiel.

V tlačovej správe hovoria Bavori o zníženom pružení s elektronicky riadenými tlmičmi, prepracovanej prednej náprave, športových brzdách i elektronicky riadenom samosvornom diferenciáli na zadnej náprave. Spomínajú tiež výborné jazdné vlastnosti, ktoré by mali v rámci kategórie otvorených dvojmiestnych áut stanoviť latku. Prispieť k tomu má nízko položené ťažisko.

BMW Z4 je späť: Toto sú prvé informácie

Oficiálna premiéra konceptu BMW Z4, ktorý definitívne potvrdzuje návrat obľúbeného roadstera, sa odohrá až o niekoľko hodín. My však poznáme detailné informácie už teraz.

Vo svojom vyjadrení spomína BMW aj dlhú kapotu, krátke previsy a plátennú strechu. Prítomnosť týchto prvkov však nosí zet-štvorka vo svojej DNA, čo potvrdila aj minuloročná štúdia. Jej dizajnu bude sériový model pravdepodobne vo veľkej miere verný. Automobilka zatiaľ vozidlo kryje kamuflážou, no evidentná je prítomnosť širokých ľadviniek masky chladiča, svetlometov zasahujúcich do blatníkov či vysoko postavených pásov koncových svetiel. Ani interiér roadsteru by sa veľmi meniť nemal.


Video
Najnovšie články
Bude VW v Bratislave vyrábať elektromobil?

Debut formálne dôležitej novinky sa odohrá 23. mája, elektrický hatchback sa predvedie po boku omladenej vlajkovej lode Superb.

Prvý elektromobil Škoda: Premiéra v Bratislave

Nemci zverejnili fotografie maskovaného kompaktu i jeden záber bez kamufláže, ktorý zachytáva špičkovú verziu M135i.

BMW radu 1 sa začína oficiálne odhaľovať

Mitsubishi doprialo svojmu SUV malý facelift, no ten v prípade plug-in hybridu priniesol aj takmer kompletne novú techniku.

Test Outlander PHEV: Vylepšený bestseller

Rodinne orientovaný model by mal disponovať 608-litrovým batožinovým priestorom a ponúkne benzínový alebo naftový motor.

Ford Focus ST: Do ponuky sa vracia kombi

Pod kapotu dvojice Angličanov sa nasťahoval rovnaký motor, aký poháňa aj BMW X2 M35i. Jeho maximálny výkon 306 koní sa nezmenil.

MINI uvádza svoje najsilnejšie modely

Volkswagen sa snaží vylepšiť svoj imidž poškodený emisným škandálom. Jednou z ciest je podpora elektrickej mobility, v rámci ktorej chce investovať do novej...

VW investuje miliardu do nového závodu na batérie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×