Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Test Citroën C4 Cactus: Magické pruženie v praxi

VIDEO
Citroën C4 Cactus prešiel na jeseň minulého roka faceliftom, ktorý uhľadil jeho dizajn a spravil z neho atraktívnejšie auto. To však rozhodne nie sú jediné zmeny. Tie najväčšie totiž nájdete hlboko pod povrchom.
13 príspevkov 05.06.2018 / Filip Kadlečík

Ak si aspoň raz za čas pustíte televíziu, určite ste sa v nej nevyhli reklame na nový Citroën C4 Cactus. Francúzi v nej oznamujú, že ich kompakt patrí k najkomfortnejším v triede a to najmä vďaka akýmsi magickým tlmičom s progresívnymi hydraulickými dorazmi. Reklama síce znie fajn, no zakladá sa skutočne na pravde?

Aby sme to zistili, pozvali sme si do redakcie faceliftovaný Cactus a podrobili ho tvrdej skúške na rozbitej asfaltovej ceste. Zároveň sme sa vo videoteste hlbšie pozreli aj na to, čo sa vlastne skrýva pod označením “tlmiče s progresívnymi hydraulickými dorazmi” a ako sa táto novinka prejaví v praxi.

To, že Citroën C4 Cactus dokáže jazdiť komfortne, sme zistili už počas prvého zoznámenia na medzinárodnej prezentácii. Teraz však prišiel čas vozidlo konfrontovať s našimi cestami. Vybrali sme jednu z najhorších široko-ďaleko, starú poľnohospodársku komunikáciu vyskladanú z betónových panelov plných dier a výtlkov.

Citroën C4 Cactus: Misia komfort splnená

PRVÁ JAZDA Kaktus stratil v rámci faceliftu svoje pichliače. Nie je už taký originálny, no pôsobí elegantnejšie a prináša podstatne viac pohodlia.

Vo videoteste sme hľadali odpoveď na to, ako sa Cactus vysporiada s prostredím, ktoré by mohlo byť za hranicou jeho komfortnej zóny. A aký je výsledok? To zistíte v priloženom videu… Mimochodom, veľkej francúzskej novinke sa samozrejme budeme venovať aj detailnejšie, štandardný rozsiahly test môžete na našich stránkach očakávať už o týždeň.


Video
Najnovšie články
Vietor trápi Slovensko: Ako sa v ňom správať?

Na šanghajskej výstave mal premiéru elektromobil s dvojakou identitou, detailné parametre si výrobca zatiaľ necháva pre seba.

Toyota C-HR: Elektrická verzia odhalená

Kórejská automobilka predviedla v New Yorku štúdiu skromného elektrického kupé, ktoré zaujme dizajnom i dvojmiestnym interiérom.

Zamieri značka Genesis medzi malé autá?

Kamera v čínskom veľkomeste zachytila vznik požiaru, ktorý zničil zaparkovaný elektromobil. Pravdepodobne vznikol spontánne.

Tesla Model S: Prečo sa vznietila v garáži?

Pravidelná sezónna údržba auta obsahuje aj čosi viac ako prezutie pneumatík, výmenu oleja alebo umytie karosérie. Hovoríme o klimatizácii, ktorá je dôležitou...

Plesne a baktérie v aute: Na toto vodiči zabúdajú

Ropné trhy chytili druhý dych a strelka kompasu vytrvalo ukazuje na sever. To síce robí radosť financmajstrom ropných krajín, u motoristov však vyvoláva presne...

Benzín a nafta: Vysoké ceny zatiaľ neustúpia

S vylepšenou druhou generáciou populárneho auta sme sa vydali z brehov Botnického zálivu na najsevernejší cíp kontinentu dostupný po asfalte.

Mazda CX-5: Japonské SUV na vrchole Európy
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×