Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW X5: Pohľad do blízkej budúcnosti

VIDEO
Ešte v roku 2018 prinesie BMW nový model X5 – aj vo verzii Plug-in hybrid. Športová verzia M by mohla mať až 600 koní! AUTO BILD prináša všetky informácie.
3 príspevky 29.05.2018 / Redakcia AUTO BILD

BMW X5 dostane už po piatich rokoch svojho nástupcu. Po modeli F15, tak znie interné označenie modelu X5, bude ešte tento rok nasledovať model G05. SUV vyššej triedy stojí na novej platforme CLAR, čo je skratka pre Cluster Architecture. Tá by mala ušetriť hmotnosť vďaka ľahkým materiálom. CLAR je veľmi tuhá a zároveň flexibilná platforma.

Zvonku sa X5 zmení najmä v detailoch. Najviac markantné sú extra veľké dvojité ľadvinky. V rámci pohonu zostane zachovaný známy mix benzínových a naftových motorov, s počtom 4, 6 a 8 valcov. Základné verzie budú mať aj v budúcnosti hnanú len zadnú nápravu, väčšina agregátov však bude spojená s pohonom všetkých štyroch kolies.

V ponuke bude opäť aj extra športová verzia M, ktorej výkon by mal stúpnuť na viac než 441 kW (600 k). Verzia Plug-in hybrid zvládne podľa predpokladov až 100 kilometrov v čisto elektrickom režime jazdy. Ceny by mali zostať na úrovni predchodcu. Základný model zo zadným pohonom označovaný ako sDrive 25d by tak mohol stáť aj menej než 60 000 eur.

Nové BMW X5: Mediálna kampaň sa začala

Štvrtá generácia luxusného SUV by mala vzniknúť na architektúre CLAR, ktorá prinesie vyššiu tuhosť a zároveň nižšiu hmotnosť.


Video
Najnovšie články
Nové BMW 3 Touring: Rast v každom smere

Je známy fakt, že zákony vždy zaostávajú za technologickým rozvojom. Rovnaké pravidlo platí aj u elektrických kolobežiek, preto novela zákona o premávke túto...

Pozor na pokuty: Už sa týkajú aj kolobežiek

O Škode je známe, že sponzoruje športové podujatia. Cez zimu hrajú prím Majstrovstvá v ľadovom hokeji, cez letné obdobie zasa Tour de France. Teraz sa...

Karoq Velo: Originálna Škoda pre cyklistov

Renault v posledných dňoch zaznamenal poriadnu expanziu čerstvých modelov a to dokonca nechtiac. Na verejnosť sa dostali informácie a fotky tajných...

Renault: Tajné novinky odhalila séria únikov

V sobotu sa bude konať inaugurácia Zuzany Čaputovej do funkcie prezidentky SR bude časť centra Bratislavy uzatvorená, a to aj pre rezidentov.

Pre inauguráciu prezidentky uzatvoria centrum Bratislavy

Napätie medzi Renaultom a Nissanom sa naplno prejavilo po zatknutí Carlosa Ghosna a neúspešné rokovania o fúzii s Fiat Chrysler ho ešte vystupňovali.

V aliancii Renault-Nissan to vrie, napätie sa stupňuje

Polícia v Británii uvádza do testovacej prevádzky novú technológiu. Z pohľadu bežného vodiča ide o radary, tie však prekvapivo nebudú merať rýchlosť. Na čo sa...

Rýchlosť merať nebudú: Nové radary v nasadení
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×