Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW X5: Pohľad do blízkej budúcnosti

VIDEO
Ešte v roku 2018 prinesie BMW nový model X5 – aj vo verzii Plug-in hybrid. Športová verzia M by mohla mať až 600 koní! AUTO BILD prináša všetky informácie.
3 príspevky 29.05.2018 / Redakcia AUTO BILD

BMW X5 dostane už po piatich rokoch svojho nástupcu. Po modeli F15, tak znie interné označenie modelu X5, bude ešte tento rok nasledovať model G05. SUV vyššej triedy stojí na novej platforme CLAR, čo je skratka pre Cluster Architecture. Tá by mala ušetriť hmotnosť vďaka ľahkým materiálom. CLAR je veľmi tuhá a zároveň flexibilná platforma.

Zvonku sa X5 zmení najmä v detailoch. Najviac markantné sú extra veľké dvojité ľadvinky. V rámci pohonu zostane zachovaný známy mix benzínových a naftových motorov, s počtom 4, 6 a 8 valcov. Základné verzie budú mať aj v budúcnosti hnanú len zadnú nápravu, väčšina agregátov však bude spojená s pohonom všetkých štyroch kolies.

V ponuke bude opäť aj extra športová verzia M, ktorej výkon by mal stúpnuť na viac než 441 kW (600 k). Verzia Plug-in hybrid zvládne podľa predpokladov až 100 kilometrov v čisto elektrickom režime jazdy. Ceny by mali zostať na úrovni predchodcu. Základný model zo zadným pohonom označovaný ako sDrive 25d by tak mohol stáť aj menej než 60 000 eur.

Nové BMW X5: Mediálna kampaň sa začala

Štvrtá generácia luxusného SUV by mala vzniknúť na architektúre CLAR, ktorá prinesie vyššiu tuhosť a zároveň nižšiu hmotnosť.


Video
Najnovšie články
Renault Arkana: SUV-kupé ide do predaja

S novým japonským SUV vybaveným zmiešaným pohonom je parkovanie hrou, výnimočná je tiež jeho urbanizovaná spotreba. Báť sa nemusí ani terénu. Naftu však celkom...

Test Honda CR-V Hybrid: V meste exceluje

Súdne ťahanice medzi košickým magistrátom a súkromnou firmou, ktorá donedávna prevádzkovala tamojšie parkovacie automaty, pretrvávajú. Mesto nesúhlasí...

Košice sa odvolajú proti rozhodnutiu súdu o parkovaní

Nemecký policajt konfrontoval pri smrteľnej havárii na diaľnici šoférov z Česka a Maďarska, ktorých pokarhal a naparil im pokutu.

Fotenie nehody: Polícia si zgustla na zvedavcoch

Kórejská novinka by mala byť lacnejšia než typ Stonic, po náčrtoch jej karosérie vydala automobilka aj obrázky interiéru.

Kia poodhalila kabínu chystaného SUV

Štúdia vychádzajúca z triedy GLE disponuje extra diódami, exteriérovými displejmi či volantom schopným zasunúť sa do palubnej dosky.

ESF 2019: Mercedes je opäť priekopníkom

Limitovaný model vznikol pri príležitosti 50. výročia filmu On Her Majesty’s Secret Service a vyhotovením evokuje vozidlo použité v ňom.

Aston Martin DBS: Špeciál s logami 007
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×