Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW X5: Pohľad do blízkej budúcnosti

VIDEO
Ešte v roku 2018 prinesie BMW nový model X5 – aj vo verzii Plug-in hybrid. Športová verzia M by mohla mať až 600 koní! AUTO BILD prináša všetky informácie.
3 príspevky 29.05.2018 / Redakcia AUTO BILD

BMW X5 dostane už po piatich rokoch svojho nástupcu. Po modeli F15, tak znie interné označenie modelu X5, bude ešte tento rok nasledovať model G05. SUV vyššej triedy stojí na novej platforme CLAR, čo je skratka pre Cluster Architecture. Tá by mala ušetriť hmotnosť vďaka ľahkým materiálom. CLAR je veľmi tuhá a zároveň flexibilná platforma.

Zvonku sa X5 zmení najmä v detailoch. Najviac markantné sú extra veľké dvojité ľadvinky. V rámci pohonu zostane zachovaný známy mix benzínových a naftových motorov, s počtom 4, 6 a 8 valcov. Základné verzie budú mať aj v budúcnosti hnanú len zadnú nápravu, väčšina agregátov však bude spojená s pohonom všetkých štyroch kolies.

V ponuke bude opäť aj extra športová verzia M, ktorej výkon by mal stúpnuť na viac než 441 kW (600 k). Verzia Plug-in hybrid zvládne podľa predpokladov až 100 kilometrov v čisto elektrickom režime jazdy. Ceny by mali zostať na úrovni predchodcu. Základný model zo zadným pohonom označovaný ako sDrive 25d by tak mohol stáť aj menej než 60 000 eur.

Nové BMW X5: Mediálna kampaň sa začala

Štvrtá generácia luxusného SUV by mala vzniknúť na architektúre CLAR, ktorá prinesie vyššiu tuhosť a zároveň nižšiu hmotnosť.


Video
Najnovšie články
Srbsko otvorilo posledný úsek tranzitného ťahu

Kým vývoj v predchádzajúcich týždňoch naznačoval aspoň nejakú úľavu, išlo len o klamlivý pokoj pred búrkou. Ropné trhy sa opäť prebrali k životu a tlačia ceny...

Benzín a nafta: Ich ceny nás budú opäť trápiť

KLEBETY TÝŽDŇA Citroën by mal v roku 2021 ukázať novú vlajkovú loď, Urus bude ešte silnejší a Mazda chystá radové šesťvalce.

Nový hybrid Ferrari a lacný elektromobil VW

Záujem obyvateľov EÚ o nové autá naďalej klesá, pravdepodobnými dôvodmi môže byť ekonomická neistota či obavy z dôsledkov brexitu. Predaj sa znížil nielen...

Európania aj v apríli nemali záujem o nové autá

Medzeru medzi dvomi doposiaľ ohlásenými motormi vypĺňa známy 2,9-litrový agregát naladený na maximálny výkon 440 konských síl.

Cayenne Coupé dostal silnejší šesťvalec

Americký prezident Donald Trump stále považuje zahraničné automobilky za škodnú a nevzdal sa nápadu zvýšiť clo. Ak by USA zvýšili clá na dovoz áut na 25...

Americké clá na autá by Nemecko vyšli miliardy

V našich testoch sa bežne zaoberáme tým, či sa oplatí investovať do extra výbavy s hodnotou okolo tisíc či dvetisíc eur. Niektorí ľudia premýšľajú v rádovo...

Neuveriteľný príplatok: Kufrík drahší než BMW
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×