Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Škoda Polar: Prvé detaily o ďalšom českom SUV

VIDEO
Škoda na tohtoročnom ženevskom autosalóne vyvolala slušný rozruch konceptom Vision X. Ten predznamenáva sériovú podobu SUV segmentu B, ktoré na trh príde čoskoro. My už o ňom poznáme prvé detaily.
47 príspevkov 28.05.2018 / Filip Kadlečík

Volkswagen s ním ešte len príde, Seat už ho má v ponuke a Škoda nás na neho navnadila sľubným konceptom. Reč je o športovo-úžitkovom automobile segmentu B, ktorý zatiaľ reálne predávajú len Španieli. Seat Arona však dostane aj sesterský model z Mladej Boleslavi.

Podobu sériového automobilu založeného na koncernovej platforme MQB A0 naznačil koncept Vision X, ktorý tento rok žiaril na autosalóne v Ženeve. Pri tomto SUV sa už roky skloňuje označenie Polar, aktuálne však do úvahy spadá aj názov, ktorý bude, po vzore väčších bratov Kodiaqa a Karoqa, obsahovať písmená “K” a “Q”.

Už dnes je zrejmé, že Polar, nech už sa bude volať akokoľvek, rozšíri portfólio mladoboleslavských SUV smerom k nižším segmentom. Tomu by mala zodpovedať aj cena, ktorá by mohla štartovať približne na úrovni 13 000 eur. Základnou pohonnou jednotkou tu bude motor 1.0 TSI ladený na 85 kW (115 k), vrchol ponuky zasa obstará 1.5 TSI s výkonom 110 kW (150 k). Samozrejmosťou bude aj prítomnosť samočinnej dvojspojkovej prevodovky DSG, na pohon všetkých kolies tu však čakať netreba.

Škoda prekvapuje: V Bratislave aj Vision X

Malo to byť prekvapenie Škody na bratislavskom autosalóne, ale nepodarilo sa ho utajiť úplne dokonale. Vykladanie unikátneho auta, ktorého cena dosahuje 2,5 až 3 milióny eur, sa pre žiariacu zelenú...

Z hľadiska dizajnu sa sesterský model Arony bude uberať cestou, ktorú naznačil už Kodiaq a Karoq. Rátať teda môžeme s delenými prednými reflektormi vybavenými diódovou technikou, množstvom ostrých prelisov karosérie, ale i pestrými farebnými kombináciami. Očakáva sa, že novinka by sa do showroomov mala dostať začiatkom roka 2019. Svet ju teda pravdepodobne spozná na jesennom autosalóne v Paríži.


Najnovšie články
Test Kodiaq Sportline: Najlepšia Škoda

Štýlové kórejské vozidlo patrí ku kvalitným členom triedy B-SUV. S litrovým srdcom je príjemne svižné, motor by však mohol byť lepšie odizolovaný.

Test Kia Stonic 1.0 T-GDi: Trojvalcová osa

Kompletne otvorený roadster odkazuje na stroje z povojnového obdobia. Existujú dve verzie, pri oboch je základom kupé 812 Superfast.

Ferrari Monza má najsilnejší motor značky

Ford do Európy definitívne prináša Ranger Raptor a spolu s ním i ďalšie novinky. Oznámil to na autosalóne úžitkových vozidiel v Hannoveri. Tešiť sa po novom...

Premiéry Fordu: Ranger Raptor i Custom PHEV

Nemecko chcelo s pomocou stimulov a dotácií dostať na svoje ciele milión áut do roka 2020. Tento cieľ však nie je reálny a určite sa nenaplní.

Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×