Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Škoda Polar: Prvé detaily o ďalšom českom SUV

VIDEO
Škoda na tohtoročnom ženevskom autosalóne vyvolala slušný rozruch konceptom Vision X. Ten predznamenáva sériovú podobu SUV segmentu B, ktoré na trh príde čoskoro. My už o ňom poznáme prvé detaily.
49 príspevkov 28.05.2018 / Filip Kadlečík

Volkswagen s ním ešte len príde, Seat už ho má v ponuke a Škoda nás na neho navnadila sľubným konceptom. Reč je o športovo-úžitkovom automobile segmentu B, ktorý zatiaľ reálne predávajú len Španieli. Seat Arona však dostane aj sesterský model z Mladej Boleslavi.

Podobu sériového automobilu založeného na koncernovej platforme MQB A0 naznačil koncept Vision X, ktorý tento rok žiaril na autosalóne v Ženeve. Pri tomto SUV sa už roky skloňuje označenie Polar, aktuálne však do úvahy spadá aj názov, ktorý bude, po vzore väčších bratov Kodiaqa a Karoqa, obsahovať písmená “K” a “Q”.

Už dnes je zrejmé, že Polar, nech už sa bude volať akokoľvek, rozšíri portfólio mladoboleslavských SUV smerom k nižším segmentom. Tomu by mala zodpovedať aj cena, ktorá by mohla štartovať približne na úrovni 13 000 eur. Základnou pohonnou jednotkou tu bude motor 1.0 TSI ladený na 85 kW (115 k), vrchol ponuky zasa obstará 1.5 TSI s výkonom 110 kW (150 k). Samozrejmosťou bude aj prítomnosť samočinnej dvojspojkovej prevodovky DSG, na pohon všetkých kolies tu však čakať netreba.

Škoda prekvapuje: V Bratislave aj Vision X

Malo to byť prekvapenie Škody na bratislavskom autosalóne, ale nepodarilo sa ho utajiť úplne dokonale. Vykladanie unikátneho auta, ktorého cena dosahuje 2,5 až 3 milióny eur, sa pre žiariacu zelenú...

Z hľadiska dizajnu sa sesterský model Arony bude uberať cestou, ktorú naznačil už Kodiaq a Karoq. Rátať teda môžeme s delenými prednými reflektormi vybavenými diódovou technikou, množstvom ostrých prelisov karosérie, ale i pestrými farebnými kombináciami. Očakáva sa, že novinka by sa do showroomov mala dostať začiatkom roka 2019. Svet ju teda pravdepodobne spozná na jesennom autosalóne v Paríži.


Video
Najnovšie články
Kuriózny policajt v ČR: Nenechajte sa napáliť

Predsedníčku ŽSK Eriku Jurinovú poslanci splnomocnili podpísať Zmluvu o návratnej finančnej výpomoci medzi Ministerstvom financií SR a ŽSK

Žilinský kraj chystá opravu ciest a mostov

Britská firma komplexne zreštaurovala kupé z roku 1953, len práce na jeho karosérii trvali vyše 1 200 hodín. Teraz si veterána možno kúpiť.

Na predaj je bezchybná Lancia Aurelia

Na záberoch zachytených v továrni môžeme vidieť viaceré detaily, okrem toho potvrdzujú prípravu drsnejšieho vyhotovenia Competition.

Silné BMW X5 M na prvých fotografiách

Model ŠKODA 1000 MB patrí k míľnikom v takmer 124-ročnej histórii mladoboleslavskej automobilky. Progresívne riešený automobil vznikal špičkovými technológiami...

Legendárny model škodovky oslavuje 55. výročie

Vo vyše trojročnom procese padlo rozhodnutie. Pekinský justičný orgán sa priklonil na stranu zahraničnej firmy, Landwind X7 má skončiť.

Prelomový verdikt súdu: Stop pre čínsky Evoque

Väčšinu stavebných prác v súvislosti s obchádzkovými trasami bude podľa NDS robiť koncesionár v rámci výstavby križovatky D4/D1. Obchádzkové trasy budú tvoriť...

Diaľnica medzi BA a TT má byť rozšírená v roku 2028
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×