Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nissan: Dofukovanie gúm nikdy nebolo ľahšie

VIDEO
Tlakovanie pneumatík dokáže byť najmä pre neskúsených šoférov otravné. V prípade Nissanu sú obavy minulosťou, výrazne ich totiž uľahčuje.
1 18 príspevkov 26.05.2018 / Redakcia AUTO BILD

Korektný tlak v pneumatikách vŕta v hlave nejednému vodičovi. Je potrebný k bezpečnej a ekonomickej jazde, ale aj správnemu fungovaniu vozidla. Od roku 2014 musia byť všetky nové autá v EÚ vybavené senzorom na kontrolu tlaku v pneumatikách. Kontrolka vás síce upozorní na neúmerne nafúkané či podhustené obutie, no proces jeho dofukovania neuľahčí.

Japonci uľahčujú život vodičom systémom Easy-Fill Tire Allert

Množstvo vodičov pravidelné úpravy množstva vzduchu v gumách odignoruje, najmä pre časovú úsporu. Nissan však prichádza s riešením, ktoré túto úlohu výrazne zjednoduší. Systém s označením Easy-Fill Tire Alert vám na palubnom počítači zobrazí notifikáciu upozorňujúcu na pokles tlaku v pneumatike a zároveň napovie, na akú hodnotu je ju potrebné dofúkať.

Stačí prevodovku zaradiť do parkovacieho režimu, aktivovať ručnú brzdu a zapojiť kompresor. Auto začiatok procesu ohlási bliknutím výstražnými svetlami a keď dosiahne tlak požadovanú hodnotu, jednoducho zatrúbi. Ak už je vzduchu v pneumatike príliš veľa, zatrúbi trikrát po sebe. Dohusťovania sa tak už nemusí báť ani úplný začiatočník. Technológia je zatiaľ dostupná pre 12 modelov v USA. Čoskoro sa však dostane aj na starý kontinent.


Najnovšie články
Peugeot 206: Bestseller oslavuje 20. narodeniny

Elektromobil stojaci na platforme MEB sa veľkosťou zmestí medzi typy Q5 a Q7, má výkon 300 kW (408 k) a na jedno nabitie má prejsť 400 kilometrov.

Audi predstavilo elektrické SUV e-tron

Česi odhalili detaily výkonnej novinky. Ukazujú disky a obutie s mierami 235/45 R20 či zadný nárazník, ktorý obsahuje dvojicu koncoviek výfuku.

Škoda Kodiaq RS: Striptíz SUV pokračuje

Rakúsko v súčasnosti testuje rýchlosť 140 km/h na dvoch úsekoch diaľnic. Ak sa projekt osvedčí, minister dopravy by chcel vyššiu rýchlosť zaviesť plošne...

Rakúsko chce zvýšiť rýchlosť na diaľniciach

K čisto benzínovej dvojici motorov sa pridáva vyhotovenie s označením e-Boxer. Počas budúceho roka bude údajne realitou aj v Európe.

Subaru XV dostalo hybridný variant

Obytné automobily či prívesy sú, prinajmenšom čo sa dizajnu a pôdorysu týka, už roky relatívne konzervatívne. Na trh prichádza firma Romotow, ktorá by...

Nahradí aj chatu: Prvý karavan svojho druhu

Elektrický poháňané SUV má kontroverzný dizajn, kabínu vytvárajúcu uvoľnenú atmosféru a schopnosť plne autonómneho fungovania.

BMW Vision iNext: Vo výrobe od roku 2021
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×