Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nissan: Dofukovanie gúm nikdy nebolo ľahšie

VIDEO
Tlakovanie pneumatík dokáže byť najmä pre neskúsených šoférov otravné. V prípade Nissanu sú obavy minulosťou, výrazne ich totiž uľahčuje.
1 18 príspevkov 26.05.2018 / Redakcia AUTO BILD

Korektný tlak v pneumatikách vŕta v hlave nejednému vodičovi. Je potrebný k bezpečnej a ekonomickej jazde, ale aj správnemu fungovaniu vozidla. Od roku 2014 musia byť všetky nové autá v EÚ vybavené senzorom na kontrolu tlaku v pneumatikách. Kontrolka vás síce upozorní na neúmerne nafúkané či podhustené obutie, no proces jeho dofukovania neuľahčí.

Japonci uľahčujú život vodičom systémom Easy-Fill Tire Allert

Množstvo vodičov pravidelné úpravy množstva vzduchu v gumách odignoruje, najmä pre časovú úsporu. Nissan však prichádza s riešením, ktoré túto úlohu výrazne zjednoduší. Systém s označením Easy-Fill Tire Alert vám na palubnom počítači zobrazí notifikáciu upozorňujúcu na pokles tlaku v pneumatike a zároveň napovie, na akú hodnotu je ju potrebné dofúkať.

Stačí prevodovku zaradiť do parkovacieho režimu, aktivovať ručnú brzdu a zapojiť kompresor. Auto začiatok procesu ohlási bliknutím výstražnými svetlami a keď dosiahne tlak požadovanú hodnotu, jednoducho zatrúbi. Ak už je vzduchu v pneumatike príliš veľa, zatrúbi trikrát po sebe. Dohusťovania sa tak už nemusí báť ani úplný začiatočník. Technológia je zatiaľ dostupná pre 12 modelov v USA. Čoskoro sa však dostane aj na starý kontinent.


Najnovšie články
Zákazy vjazdu zasiahnu vyše milión dieselov

Populárny model Peugeotu oslavuje dve dekády od svojho uvedenia na cesty. Peugeot 206 si právom vybojoval status ikony svojho segmentu, vyrába sa dokonca ešte...

Peugeot 206: Bestseller oslavuje 20. narodeniny

Elektromobil stojaci na platforme MEB sa veľkosťou zmestí medzi typy Q5 a Q7, má výkon 300 kW (408 k) a na jedno nabitie má prejsť 400 kilometrov.

Audi predstavilo elektrické SUV e-tron

Česi odhalili detaily výkonnej novinky. Ukazujú disky a obutie s mierami 235/45 R20 či zadný nárazník, ktorý obsahuje dvojicu koncoviek výfuku.

Škoda Kodiaq RS: Striptíz SUV pokračuje

Rakúsko v súčasnosti testuje rýchlosť 140 km/h na dvoch úsekoch diaľnic. Ak sa projekt osvedčí, minister dopravy by chcel vyššiu rýchlosť zaviesť plošne...

Rakúsko chce zvýšiť rýchlosť na diaľniciach

K čisto benzínovej dvojici motorov sa pridáva vyhotovenie s označením e-Boxer. Počas budúceho roka bude údajne realitou aj v Európe.

Subaru XV dostalo hybridný variant

Obytné automobily či prívesy sú, prinajmenšom čo sa dizajnu a pôdorysu týka, už roky relatívne konzervatívne. Na trh prichádza firma Romotow, ktorá by...

Nahradí aj chatu: Prvý karavan svojho druhu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×