Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Delta 4x4: Tesla Model X aj do terénu

SUV od americkej firmy Tesla síce nie je žiadny off-road, no s ľahším terénom by si malo poradiť. Vďaka sade pneumatík od Delta 4x4 to zvládne s prehľadom.
3 30 príspevkov 26.05.2018 / Redakcia AUTO BILD

Odkedy prišla Tesla na trh, nedá novinárom spávať. Či už ide o prelomové technológie, škandály alebo šokujúce vyhlásenia. Tentokrát to ale nie je ani jeden z týchto prípadov. Nemecká firma Delta 4x4 si pre elektromobil Model X pripravila sadu nových pneumatík a diskov.

Terénne gumy pôsobia na luxusnej Tesle drsne 3 fotografie v galérii Terénne gumy pôsobia na luxusnej Tesle drsne Zdroj: Delta 4x4

Štandardné obutie kalifornského SUV nahradil špecialista príslušenstvom, ktoré by mali X-ko pripraviť na jazdu v náročných podmienkach. Hlavnú rolu v tom hrajú terénne pneumatiky. Samozrejme, nezabudlo sa ani na disky. Tie nie sú žiadnym dizajnovým skvostom, ale v prvom rade funkčným produktom. Prioritou je maximálna odolnosť mimo asfaltu.

Tesla Model 3: Na stovke pod 4 sekundy

Kalifornský elektrický sedan prichádza s pohonom všetkých kolies, dostupný bude v dvoch modeloch: All-Wheel Drive a Performance.

Otázne je, či sa naozaj niekto s luxusným elektromobilom do terénu aj vyberie. Tesla má nastaviteľnú svetlú výšku v rozsahu 137 až 211 milimetrov. Navyše disponuje pohonom všetkých kolies, takže ani na ťažšom povrchu by sa nemala stratiť. Delta 4x4 ponúka túto sadu za 3 900 eur.


Najnovšie články
Peugeot 206: Bestseller oslavuje 20. narodeniny

Elektromobil stojaci na platforme MEB sa veľkosťou zmestí medzi typy Q5 a Q7, má výkon 300 kW (408 k) a na jedno nabitie má prejsť 400 kilometrov.

Audi predstavilo elektrické SUV e-tron

Česi odhalili detaily výkonnej novinky. Ukazujú disky a obutie s mierami 235/45 R20 či zadný nárazník, ktorý obsahuje dvojicu koncoviek výfuku.

Škoda Kodiaq RS: Striptíz SUV pokračuje

Rakúsko v súčasnosti testuje rýchlosť 140 km/h na dvoch úsekoch diaľnic. Ak sa projekt osvedčí, minister dopravy by chcel vyššiu rýchlosť zaviesť plošne...

Rakúsko chce zvýšiť rýchlosť na diaľniciach

K čisto benzínovej dvojici motorov sa pridáva vyhotovenie s označením e-Boxer. Počas budúceho roka bude údajne realitou aj v Európe.

Subaru XV dostalo hybridný variant

Obytné automobily či prívesy sú, prinajmenšom čo sa dizajnu a pôdorysu týka, už roky relatívne konzervatívne. Na trh prichádza firma Romotow, ktorá by...

Nahradí aj chatu: Prvý karavan svojho druhu

Elektrický poháňané SUV má kontroverzný dizajn, kabínu vytvárajúcu uvoľnenú atmosféru a schopnosť plne autonómneho fungovania.

BMW Vision iNext: Vo výrobe od roku 2021
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×