Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Chiron: Z továrne vyšiel kus s číslom 100

Na svete je už sto Chironov. Z brán závodu Bugatti totiž nedávno vyšiel špeciálny exemplár, ktorý nesie dôležité produkčné číslo.
1 26.05.2018 / Redakcia AUTO BILD

Najprestížnejšia značka koncernu Volkswagen nedávno dosiahla malý medzník. Z jej továrne v Molsheime vyšiel Chiron s výrobným číslo 100. Vyzerá to tak, že Bugatti nemá núdzu o predaje tohto luxusného hyperšportu. A to aj napriek cenovke presahujúcej dva milióny eur.

Bugatti Chiron číslo 100 spoznáte podľa jedinečnej konfigurácie

Jubilejný kus kupé vystupuje z davu, za čo môže špecifické vyhotovenie. Matný modrý lak pod sebou odhaľuje karbónovú štruktúru. Línia v tvare písmena C tiahnuca sa od strechy až po predný nárazník je v kontrastnej červenej farbe, rovnako ako brzdové strmene či spodná strana krídla. Identicky zladený je aj interiér. Takúto farebnú kombináciu použila automobilka po prvýkrát v histórii.

Bugatti Chiron Sport: Na rekord neútočí

Nová verzia kupé má šestnásťvalec so zachovaným výkonom, ale tiež upravený podvozok, riadenie a mierne nižšiu hmotnosť.

Číslo sto už má aj svojho majiteľa, poputuje na Arabský polostrov. Zákazník za neho zaplatil 2,85 milióna eur. K tomuto Chironu sa vyjadril aj šéf spoločnosti Stephan Winkelmann. Podľa jeho slov je vozidlo dôkazom, že Bugatti dokáže vyrábať jedinečné majstrovské diela v oblasti automobilového priemyslu. Zo šestnásťvalcového modelu plánuje automobilka zmontovať 500 kusov.


Najnovšie články
Peugeot 206: Bestseller oslavuje 20. narodeniny

Elektromobil stojaci na platforme MEB sa veľkosťou zmestí medzi typy Q5 a Q7, má výkon 300 kW (408 k) a na jedno nabitie má prejsť 400 kilometrov.

Audi predstavilo elektrické SUV e-tron

Česi odhalili detaily výkonnej novinky. Ukazujú disky a obutie s mierami 235/45 R20 či zadný nárazník, ktorý obsahuje dvojicu koncoviek výfuku.

Škoda Kodiaq RS: Striptíz SUV pokračuje

Rakúsko v súčasnosti testuje rýchlosť 140 km/h na dvoch úsekoch diaľnic. Ak sa projekt osvedčí, minister dopravy by chcel vyššiu rýchlosť zaviesť plošne...

Rakúsko chce zvýšiť rýchlosť na diaľniciach

K čisto benzínovej dvojici motorov sa pridáva vyhotovenie s označením e-Boxer. Počas budúceho roka bude údajne realitou aj v Európe.

Subaru XV dostalo hybridný variant

Obytné automobily či prívesy sú, prinajmenšom čo sa dizajnu a pôdorysu týka, už roky relatívne konzervatívne. Na trh prichádza firma Romotow, ktorá by...

Nahradí aj chatu: Prvý karavan svojho druhu

Elektrický poháňané SUV má kontroverzný dizajn, kabínu vytvárajúcu uvoľnenú atmosféru a schopnosť plne autonómneho fungovania.

BMW Vision iNext: Vo výrobe od roku 2021
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×